fbpx

Кияни вимагають підтримки українського проекту меморіалізації Бабиного Яру

38

Кияни вимагають підтримки українського проекту Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр» замість російського, яким керує скандальний режисер Ілля Хржановський.

Кияни вимагають підтримки українського проекту меморіалізації Бабиного Яру

Про це йдеться у відповідній петиції на сайті Київради, автором якої виступила Галина Хараз.

За її словами, наближаються 80-ті роковини трагедії Бабиного Яру, де нацистські окупанти розстріляли майже 34 тисячі євреїв – жителів Києва. Але досі не вирішене питання про гідне вшанування жертв Бабиного Яру на рівні меморіального комплексу та музеїв.

Ми вважаємо неприпустимим віддавати процес формування державної політики пам’яті в чужі руки, передусім – країни-агресора Росії та її місцевих прибічників. Трагедія Бабиного Яру є частиною української національної пам’яті, тому її меморіалізація повинна відображати позицію всього українського народу, а не бути джерелом міжнаціонального та міжконфесійного розбрату, провокацій та способом реалізації ворожої пропаганди“, – зазначає Хараз.

Також киянка додає, що київська влада не хоче бачити загрози, які несе з собою приватний російський проєкт, активно підтримує та рекламує його. А також ігнорує наявність українського проєкту комплексної меморіалізації Бабиного Яру, розробленого Робочою групою Інституту історії України НАНУ на замовлення українського уряду (2017 р.).

Саме тому ми вимагаємо від керівництва Києва не підтримувати російський проєкт, оскільки це суперечитиме законам, міжнародним угодам України та загальнолюдським моральним нормам, а замість цього – відкрити широке громадське обговорення державного українського проєкту комплексної меморіалізації Бабиного Яру та прийняти на його основі відповідні рішення до 80-х роковин трагедії“, – йдеться у петиції.

Петиція була опублікована вчора, 26 квітня, і наразі зібрала 24 підписи з 10 000 необхідних для розгляду.

Читайте також: Депутати пропонують Київраді заборонити будівництво проєкту “Бабин Яр“ за гроші олігархів Путіна

Як повідомлялося, наразі у Бабиному Яру завершується скандальне будівництво: там зводять синагогу, яка за документами МАФ. 

>вважає, що наша історія має базуватись на українському баченні минулого.

Комментарии
Loading...