fbpx

Вже ніхто нічого не знесе: особняк Баккалинського отримав охоронний статус

28

Особняк Баккалинського на вул. Іллєнка, 30 внесли до Переліку об’єктів культурної спадщини Києва – будівля отримала статус щойно виявленого об’єкта культурної спадщини.

Вже ніхто нічого не знесе: особняк Баккалинського отримав охоронний статус

Відповідний наказ ухвалив Департамент охорони культурної спадщини 27 квітня 2021 року № 29 за поданням ГО “Мапа Реновації”, повідомляє КМДА. 

Як розповів директор Департаменту охорони культурної спадщини Олександр Никоряк, два тижні тому активісти “Мапи Реновації” надіслали в Департамент лист з ініціативою внесення особняка Баккалинського до Переліку об’єктів культурної спадщини Києва та інформацією про історико-архівні вишукування для підготовки історичної довідки та облікової документації.

Сьогодні відповідним наказом нашого Департаменту Особняк отримав охоронний статус. Я дуже вдячний таким активним і небайдужим громадянам за їхню підтримку і допомогу у збереженні нашого історичного надбання, нашої з вами спадщини”, – наголосив чиновник.

За його словами, вже завтра відповідний лист буде направлено на Мінкультури.

Подальші кроки – ініціювання надання будинку Міністерством культури та інформаційної політики статусу пам’ятки місцевого значення і занесення особняка до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.

Зауважимо, минулого тижня Київрада проголосувала за передачу в оренду ділянки землі, де знаходиться дореволюційна будівля – маєток Пилиппа Баккалинського. Будівлі – 120 років.

>місту потрібні “каральні” повноваження, щоб не було нових знесень історичних будівель.

Комментарии
Loading...