fbpx

У Лаврі забули про карантин під час богослужінь. Що кажуть відвідувачі про маски, пандемію та спалах COVID-19

42

Попри заклики влади святкувати Великдень вдома, а якщо вже пішли до храму, то дотримуватись дистанції та надягати маски, Лавра сьогодні була під зав’язку набита віруючими. Люди стояли щільно поруч один з одним – ні соціальної дистанції, ні масок. Не обійшлось тут і без п’яного дебошу з бійкою. “Великий Київ” розпитав прихожан, що привело їх сьогодні до церкви, чи слід очікувати спалаху пандемії після сьогоднішнього святкування, чи будуть вони вакцинуватись тощо.

У Лаврі забули про карантин під час богослужінь. Що кажуть відвідувачі про маски, пандемію та спалах COVID-19

Кожен рішає сам

Перший, з ким поспілкувався наш кореспондент, був місцевий священник.

Ми попросили його висловити своє ставлення до великої кількості людей у храмі, які щільно стоять один біля одного, навіть не надягнувши маски.

На що почули відповідь:

Я нічого вам не скажу. Кожен рішає сам”.

Всі в масках

Наступний наш співрозмовник – поліцейський, що має контролювати дотримання протиепідемічних правил.

На його думку, всі присутні в Лаврі були в масках і спалаху коронавірусу після свят можна не боятись.

Буде спалах

Пара молодих людей впевнена: спалаху після свят бути. Зізнаються, що самі були на службі без маски, але захворіти не бояться – просто про це не думають.

“Бачать тільки церкву”

Молода вірянка обурюється, що правил не дотримувались “всю дорогу”: магазини, супермаркети, в ресторанах крутих депутати, – “а бачать тільки церкву”

Вона зізнається, що сама перехворіла на коронавірус, коли була вагітною, а її сестру з того світу витягли “благодаря господу”.

Ну шо робить. В тому році нас позбавили радості, життя нашого позбавили, тому що церкви були закриті. Ми вдома молились. Але вдома то не та молитва. Церква є церква, ви розумієте?

На питання про вакцинацію жінка, відмахуючись, сказала, що не має часу про це думати, бо в неї мала дитина.

“Вся епідемія в телевізорі”

Молодий чоловік запевняв кореспондента “ВК”, що “вся епідемія в телевізорі” і достатнього його вимкнути, щоб побачити, що все накручено.

Іде війна восьмий рік підряд, і коли там люди гинуть, вони не бояться. І коли приїжджаєш сюди, дивишся, що оце все в масках – ой страшно ми всі помремо кінець світу – стає не по собі”, – розповідає він.

При цьому парубок, який згадав про війну, на запитання здивованого кореспондента “ВК” що він робить в Лаврі, сказав, що прийшов до бога, а “не до Кирила чи Філарета чи Епіфанія”.

Є не тільки церкви

Один із небагатьох присутніх, що був у масці, не виключає спалаху коронавірусу. Та впевнений – не через святкування в церкві, бо крім церкви є метро, багато хто на роботі сидить без маски.

Читайте також: З масками і на відстані. Як пройшли святкові богослужіння в Михайлівському соборі (ФОТО)

Комментарии
Loading...