fbpx

День пам’яті і примирення не замінює 9 травня – Зеленський

30

День пам’яті та примирення у всьому світі відзначається, щоб ніколи не забути, що нацизм був абсолютним злом. І в нас цю дату встановили не на заміну 9 Травня, а для того, щоб зберегти й зрозуміти історію повніше. Бо вона – спільна, одна на всіх у світі.

День пам’яті і примирення не замінює 9 травня – Зеленський

Про це сьогодні на своїй Facebook-сторінці написав президент України Володимир Зеленський.

Коли говоримо “ніколи знову”, маємо на увазі передусім дуже конкретне «ніколи не забути». Тому й відзначається в багатьох країнах цей День – пам’яті та примирення. І в нас це не на заміну 9 Травня, а для того, щоб зберегти й зрозуміти історію повніше. Бо вона – спільна, одна на всіх у світі”, – заявив президент України.

Перераховуючи народи, з якими українці воювали проти гітлерівської коаліції під час Другої світової війни, він згадав “росіян, поляків, білорусів, євреїв, грузин, вірменів, британців, американців, французів та багатьох інших”.

Зеленський також назвав Другу світову найстрашнішою в історії людства.

Тому були створені міжнародні інституції та правила для підтримки глобального миру. Поважати їх – обов’язок усіх людей, а особливо – очільників держав та інших політиків. Та щоб ніколи не забути, що мир втрачається надзвичайно легко. І це справжнє щастя, коли вдається його відновити”, – додав він.

Читайте також: “Ми відходимо від імперського “побєдобєсія” до європейської традиції пам’яті” – Петро Порошенко

>Скільки українців схвалюють ідею відзначати і День пам’яті та примирення, і День перемоги над нацизмом

Комментарии
Loading...