fbpx

Майже половина українців схвалюють рішення про визнання ветеранів УПА борцями за незалежність України

40

Майже половина українців схвалюють прийняте Верховною Радою у 2018 рішення про визнання борцями за незалежність України ветеранів Української повстанської армії.

Майже половина українців схвалюють рішення про визнання ветеранів УПА борцями за незалежність України

Про це свідчать результати загальноукраїнського опитування, проведеного Фондом “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова. 

Згідно з опитуванням, 46% українців позитивно ставляться до рішення української влади про визнання воїнів  (УПА) борцями за незалежність України.

Проти цього – 29%, 9% респондентів відповіли, що їм байдуже, і ще 16% не визначилися.

Більшість підтримує це рішення у західному та центральному регіонах (80% та 47% відповідно).

У південному та східному регіонах підтримують це рішення по 20–25%.

Також у центральному, південному та східному регіонах є близько по 20% тих, хто поки не визначилися зі своїм ставленням, але ці люди не висловлюють негативного ставлення до визнання воїнів УПА борцями за незалежність України.

Молодь більше схиляється до підтримки цього рішення (50% «за» і 19% «проти» серед групи 18–29 років, а серед людей, яким за 60 років – 42% «за» і 39% «проти»).

Є вікові відмінності і всередині регіонів. Зокрема, серед молоді півдня та сходу України близько по 30% тих, хто підтримує та хто не підтримує це рішення, решта ставиться байдуже або не визначилася.

Читайте також: Геть згадку про окупантів. Станцію “Героїв Дніпра” пропонують назвати на честь Героїв УПА 

До слова, це саме опитування показало, що понад 40% наших співвітчизників підтримують ідею відзначати і День пам’яті та примирення, і День перемоги над нацизмом.

Комментарии
Loading...