fbpx

Сьогодні в Україні – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

40

Сьогодні, 9 травня, Україна відзначає 76-ту річницю Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Цю пам’ятну дату Верховна Рада встановила 9 квітня 2015 року законом «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років».

Сьогодні в Україні – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

Згідно з документом, 8 травня в нашій країні став Днем пам’яті і примирення, а 9 травня – це День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні замість встановленого з радянських часів Дня Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років (термін «Велика Вітчизняна Війна» використовували в колишньому СРСР , щоб підкреслити, що у війні 1941-1945 років громадяни захищали Радянський Союз як загальну Вітчизну).

Символом Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, як і Дня пам’яті і примирення, стала квітка червоного маку. Український інститут національної пам’яті звертається з проханням до українців цими днями доповнити одяг червоним маком – символом пам’яті майже 8 мільйонів загиблих співвітчизників та 65 мільйонів убитих у світі.

Гасло пам’ятних днів – «1939-1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо».

Ми пам’ятаємо, яким страшним лихом для українців була Друга світова війна. Пам’ятаємо, що агресора зупинили спільними зусиллями Об’єднані Нації. Не забуваємо: той, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Ця пам’ять робить нас сильнішими. Вона – запорука того, що в майбутньому подібна трагедія не повториться.

Друга світова війна стала найбільш кривавою в історії людства. Україна вшановує пам’ять кожного, хто боровся з нацизмом, а також усіх жертв.

День перемоги символізує не тріумф переможців над переможеними, а має бути нагадуванням про страшну катастрофу і застереженням, що не можна розв’язувати складні міжнародні проблеми збройним шляхом, ультиматумами, агресією, анексією. Вона скінчилася і найважливішим її підсумком має бути не перемога, а мир.

Від учора у Києві та інших містах проходять пам’ятні заходи. У ці дні в столиці покладатимуть квіти у пам’ятних місцях. Також на честь свят проходять тематичні виставки, зустрічі з ветеранами бойових дій тощо.

Вчора вшанувати пам’ять полеглих і закатованих прийшли Київський міський голова Віталій Кличко, заступниця голови КМДА Марина Хонда, ветерани війни та Збройних сил України, представники ветеранських організацій, духовенства та громадськості.

На на території Меморіального комплексу «Національний музей історії України у Другій світовій війні» зібралося чимало людей на акцію “Європейської солідарності” “Перша хвилина миру”.

А президент України Володимир Зеленський заявив, що 8 травня ніколи не замінить 9. 

 

>отримають матеріальну допомогу.

Комментарии
Loading...