fbpx

Як пов’язані чорний грибок і коронавірус. Пояснює епідеміолог

36

Імовірність зараження мукормікозом (так званим чорним грибком) після перенесеного коронавірусного захворювання залежить від середовища.

Як пов’язані чорний грибок і коронавірус. Пояснює епідеміолог

Про це під час пресконференції в Укрінформі повідомила епідеміолог, доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри епідеміології Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького, головний спеціаліст МОЗ за спеціальністю “Епідеміологія” Наталія Виноград.

«Раніше для наших пацієнтів не йшлося про цю патологію, хоча вони також були на глюкокортикоїдах, отримували таку ж достатньо інтенсивну терапію. Тобто, тут стоїть питання не лише в терапії, яка була проведена для пацієнта, а й, очевидно, в контамінації (зараження – ред.) довкілля цими грибами», – сказала Виноград.

Наразі немає достовірних наукових публікацій, які би могли дати характеристику ситуації із зараженням «чорним грибком». Саме захворювання відоме давно і вивчалося у пацієнтів із пригніченою імунною системою. 

За її словами, такий збудник може поширюватися аерозольно чи при травмуванні під час польових робіт. Існує три форми мукормікозу: риноцеребральна (вражає носові пазухи та головний мозок), легенева та гастроінтестинальна (вражає шлунково-кишковий тракт).

«У нас дуже хороша кліматична зона, у нас немає такої контамінації», – додала епідеміолог.

Вона також зауважила, що тип грибка, який може вражати людину, залежить від типу ґрунту, в якому він оселяється.

За словами Виноград, основною причиною смертей унаслідок грибкових інфекцій є токсини, які продукує грибок.

Читайте також: Карантин, день 426. Втрата нюху при коронавірусі – хороший знак для хворого

Раніше ми писали, що вчені пов’язали випадіння волосся у чоловіків і тяжкість перебігу коронавірусу. 

Комментарии
Loading...