fbpx

У Київському центрі нефрології вперше посмертно трансплантували нирку

39

У Київському міському центрі нефрології та діалізу вперше провели унікальну операцію – посмертну трансплантацію нирки. Новий орган отримав 40-річний киянин, нирки якого повністю втратили свою функцію у 2016 році.  Відтоді чоловік перебував на гемодіалізі, який тричі на тиждень проходив у Київському міському центрі нефрології та діалізу,

У Київському центрі нефрології вперше посмертно трансплантували нирку

Про це розповів перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.

За його словами, два місяці тому пацієнт став на “лист очікування” нового органу.

Донором для нього став 57-річний чоловік, який потрапив до Київської обласної лікарні з діагнозом “гострий геморагічний інсульт”.

На жаль, усі спроби його врятувати були марними. Консиліум лікарів діагностував у пацієнта смерть мозку, а дружина дала згоду на донорство.

Операція розпочалася пізно увечері 6 травня і тривала три години. Донорська нирка запрацювала одразу ж на операційному столі.

Після такої складної операції важко давати прогнози, бо на пацієнта ще чекає тривалий процес відновлення. Проте сьогодні можна стверджувати – стан пацієнта стабільний”, – розповів Микола Поворозник.

Читайте також: Київщина отримає сучасний центр трансплантації

>250 трансплантацій органів та тканин, тобто показник буде збільшено мінімум у 2 рази від минулорічного (у 2020 році в Україні було зроблено 118 трансплантацій, а у 2019 – 78).

Комментарии
Loading...