fbpx

Культурний шок. Польські журналісти приголомшені станом могили Стуса на Байковому

43

Польські журналісти відчули культурний шок, коли побачили стан могили українського поета Василя Стуса на Байковому кладовищі в Києві. Вони вважають, що це проблема збереження національної пам’яті.

Культурний шок. Польські журналісти приголомшені станом могили Стуса на Байковому

Про це написала у своєму блозі НВ журналістка Мирослава Барчук.

Вона розповіла, що кілька років тому мала непросту розмову в ефірі з польським журналістом про проблеми національної пам’яті, українсько-польські історичні рани, руйнування українських військових поховань у Польщі.

Коли вимкнулась камера, польський колега дуже емоційно сказав пані Мирославі, що напередодні з дипломатами відвідали Байкове і були приголомшені, коли побачили поховання українського національного генія Стуса.

Його могила занедбана, заросла бур’янами і занепала. Для нас це культурний шок. Хто заважає українцям на цьому фронті національної пам’яті? Поховання Щербицького в ідеальному стані і з живими квітами, корупціонери увічнені в мармурі, а могила вашого мученика Стуса забута”, – дивувався журналіст.

За словами Барчук, такі знаки формують розуміння нашого суспільства і країни. Створюють уявлення про нас точніше й чутливіше за будь-які слова і заяви.

Читайте також: Одна доля – одна пам’ять. У Києві відкрили меморіальну дошку Стусу і Світличному 

>на розповсюдження книги Кіпіані про Стуса. 

Комментарии
Loading...