fbpx

В заповіднику «Биківнянські могили» вшанують пам’ять жертв комуністичного тоталітарного режимів

42

16 травня на території історико-меморіального заповідника “Биківнянські могили” (Броварський проспект) пройде День пам’яті жертв політичних репресій. У зв’язку з карантинними обмеженнями, заходи проходитимуть у зміненому форматі.

В заповіднику «Биківнянські могили» вшанують пам’ять жертв комуністичного тоталітарного режимів

Як повідомляє Український інститут національної пам’яті, вхід на територію Заповідника буде відкритий для відвідувачів за умов наявності засобів індивідуального захисту та дотримання соціальної дистанції.

Молитва за невинно убієнними розпочнеться о 12:00.

Також усі охочі можуть ознайомитися з фотодокументальною виставкою про репресованих театральних діячів «Імена, викреслені з афіш», яка експонується при вході у Заповідник.

Окрім того, можна буде прослухати оглядову екскурсію «Биківня – територія пам’яті». Екскурсійний супровід забезпечується співробітниками Заповідника.

Усі, хто бажає дістатися до Биківнянських могил, зможуть скористатися безкоштовним автобусом, який курсуватиме 16 травня з 11:00 до 15:00:
  • від станції метро Лісова до Заповідника (вихід з метро до голови поїзду на зупинку маршрутних таксі в напрямку м. Бровари);
  • від території Заповідника.

День пам’яті жертв політичних репресій відзначається щороку в третю неділю травня відповідно до Указу Президента України Віктора Ющенка «Про заходи у зв’язку з 70-ми роковинами Великого терору – масових політичних репресій 1937 – 1938 років».

Биківнянське поховання жертв сталінських репресій належить до найбільших на території України. Таємна спецділянка НКВС УРСР у Биківні офіційно почала відлік своєї діяльності навесні 1937 року. 20 березня цього року Президія Київської міської ради ухвалила рішення про відмежування земельної ділянки «для спецпотреб» у 19, 20 кварталах Биківнянського лісу.

Упродовж 1937-1941 років вантажівки майже щоночі привозили тіла розстріляних у київських в’язницях НКВС для таємного поховання у Биківнянському лісі. Кількість похованих у Биківнянському лісі остаточно невстановлена, але, на думку істориків, вона може ставитивід 20 до 100 тисяч осіб. Наразі встановлені прізвища понад 18,5 тисяч осіб, похованих у Биківні, але наукові пошуки тривають.

Найбільше число розстрілів припадає на 19 травня 1938 року – за рішенням трійки при Київському управлінні НКВС за цю ніч розстріляли 563 людини.

>відзначає День пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни.

Комментарии
Loading...