fbpx

“ЄС” вимагає скасувати антисоціальний механізм переоформлення субсидій

81

“Європейська солідарність” вимагає від уряду скасувати новий антисоціальний механізм переоформлення субсидій. Субсидії на комунальні послуги мають отримувати всі громадяни, які залишились без доходів під час карантину.

Свою позицію щодо нового механізму нарахування субсидій «ЄС» висловила у зверненні до уряду, яке оприлюднили під час засідання Київради.

«Уряд Зеленського зробив чергову антисоціальну спробу урізати програму надання субсидій з 1 травня 2021 року. Новий порядок передбачав, що всі хто мав мінімальні збереження в банку на старість, через це могли втратити право на субсидію. Одразу після цих нововведень «ЄС» заявила про свою категоричну незгоду. Адже за два роки тарифи на компослуги виросли в 2 рази, але замість допомагати людям та спрощувати їм життя Уряд почав тотальний наступ на соціальні права українців», – пояснив депутат «ЄС» у Київраді Вадим Сторожук.

Він нагадав, що у 2015 році при президентові Порошенку була проведена масштабна реформа системи субсидій. Основна ідеологія цих змін – допомогу можна було оформити легко і швидко. З того часу всі субсидії перепризначались автоматично, без подання нових заяв і декларацій.

Однак з приходом команди Зеленського ситуація для українців почала погіршуватися. З 1 травня, незважаючи на епідемію коронавірусу, від субсидіантів вимагають повторно подати пакет документів до управлінь соцзахисту. І в деяких регіонах черги тільки на подання таких заяв формуються вже на вересень.

На думку Сторожука, такий механізм цілеспрямовано зменшує кількість отримувачів субсидій, хоча люди мають нагальну потребу в такій державній допомозі. Адже у «піковий» 2017 рік субсидії отримували майже 7 млн. домогосподарств, на що в державному бюджеті було передбачено 72,4 млрд. грн. А вже в опалювальний період 2020-21 років субсидіантів залишилося тільки 2,9 млн. домогосподарств. При цьому в держбюджеті-2021 було закладено лише 36,6 млрд. грн.

«Наразі ціни на комуналку, газ, електрику для населення порівняно з 2017 роком суттєво виросли, а кількість людей, що отримують соціальну допомогу у вигляді субсидій, навпаки зменшилася більш ніж вдвічі. Зараз відбувається жорсткий наступ на соціальні права українців, і наше завдання – захистити їхні права», – підкреслив депутат.

>деталі.

Комментарии
Loading...