fbpx

Дружина медіамагната Томаша Фіали в 2015 році заблокувала Дмитрівську

26

31 березня 2015 року біля будинку по вул. Дмитрівський, 69 посеред проїжджої частини автомобіліст запаркував свій Porche Cayenne та задньою частиною авто попало на трамвайні рейки, чим заблокувало рух трамваїв по вулиці.

Протягом трьох годин було заблоковано рух трамваїв по вулиці, а тисячі людей не змогли скористатися громадським транспортом. Цікаво, що працівники ДАЇ (патрульна поліція в Києві стартувала тільки з липня того року) стояли разом з водіями трамваїв та чекали на власника авто.

 

 

Пізніше виявилось, що це авто на правах користування знаходиться у Наталії Фіали – дружини одного з засновників Dragon Capital та Президента Європейської Бізнес-Асоціації, який є власником цього авто. Про це повідомив юрист Владислав Дулапчій на своїй сторінці у Facebook.

 

Він також надав цікаві подробиці – так, після того, як фото автівки потрапило у соціальні мережі, буквально наступного дня у цього Porche змінився державний номерний знак. Тобто авто перереєстрували за іншою адресою проживання.

Після цієї історії, КП «Київпатранс» подало позов до Печерського районного проти Томаша Фіали щодо відшкодування 6 тисяч грн за блокування руху трамваїв. Але засідання ігнорувались паном Томашем та історія так нічим не закінчилась.

Це був далеко не перший раз, коли пан Фіала ігнорує законодавство. Так, в 2010 році він звернувся до приватної фірми, яка допомогла з введенням в експлуатацію квартири Фіали на вул. Круглоуніверситетський, 13, кв. 49. Що не так, спитаєте?

Справа в тому, що ця квартира площею 82 кв.м. знаходиться на останньому поверсі житлового будинку. Пан Фіала вирішив приєднати до неї горище площею майже 60 кв.м., але не отримав на це згоди мешканців та відповідного дозволу від БТІ.

Після цього, в 2011 році він звернувся до Печерського районного суду, який «узаконив» приєднання горища до квартири, яка з 82 кв.м. «підросла» до 141 кв.м. Справу, до речі, розглядав одіозний суддя Сергій Вовк, який в той же час засуджував Юрія Луценка, а потім «запам’ятався» по «справі Шеремета», позову братів Суркісів до державного «Приватбанку», а також ще низьку інших політично вмотивованих справ.

Наразі Томаш Фіала став вже повноцінним медіамагнатом. В його портфелі знаходяться «Новое время», «Мінфін», «finance.ua», а 26 травня 2021 року він придбав «Українську правду».

Ще пан Фіала не жалкує грошей на фінансування громадських організацій. Його бізнес-активи щедро спонсують такі громадські організації, як Центр економічної стратегії, VoxUkraine та її проєкт VoxCheck, Центр протидії корупції, Transparency International, проєкт «Нові Лідери» та інші.

Крім того, дуже часто працівники компаній Фіали входять до наглядових рад громадських організацій, яким дає фінансування бізнес-імперія пана Томаша. У 2016 році Фіала був обраний членом Правління Transparency International Україна.

А поки пан Фіала купляє «Українську правду» за 5-10 млн доларів, його дружина сплачує штрафи за блокування руху громадського транспорту дуже довго, і це виявляється тільки в процесі судових засідань.

Комментарии
Loading...