fbpx

Соратники Зеленського проти дублювання фільмів українською: деталі

43

З 16 липня 2021 року набуває чинності частина 6 статті 23 закону “Про забезпечення функціонування української мови як державної”. Відповідно, нормою стає обов’язкове озвучування фільмів українською мовою.

Йдеться про законопроєкт № 5554 , зареєстрований у Верховній Раді 24 травня. Ініціаторами проекту закону  виступили нардепи Микита Потураєв та Євгенія Кравчук.

Як пояснив нардеп від “Європейської Солідарності” Володимир В’ятрович, з 16 липня 2021 року набуває чинності частина 6 статті 23 закону “Про забезпечення функціонування української мови як державної”. Вказана стаття передбачає, що “мовою поширення та демонстрування фільмів в Україні є державна мова”, тобто українська.

“Фільми, вироблені суб’єктами кінематографії України, розповсюджуються та демонструються в Україні з мовною частиною звукового ряду, виконаною державною мовою, у тому числі шляхом дублювання або озвучення… Сумарна тривалість субтитрованих реплік, виконаних іншими мовами у фільмі, не може перевищувати 10% сумарної тривалості всіх реплік у цьому фільмі”, – йдеться в статті.

Вона регламентує виконання цього правила в кінотеатрах, на телебаченні та на інтернет-платформах.

У “Слузі народу” ж пропонують відкласти набуття чинності цією нормою до завершення карантину. Свою пропозицію “слуги” аргументували “негативним впливом карантину на діяльність теле- та кіновиробників”. 

“Для кінотеатрів це (набуття чинності нормою про українську мову в фільмах, – ред.) практично нічого не змінює, адже фільми там і так демонструються українською. А от для Зеленського і проросійських олігархів-власників телеканалів – це замах на “святе”. Адже серіальчики і фільми в телевізорі мають бути на общєпонятном язикє, а українська мова, цитуючи скандальну продюсерку “1+1”, “годится только для комедий”. І депутати монобільшості Микита Потураєв і Євгенія Кравчук внесли законопроєкт №5554, яким під приводом ковіду пропонують перенеси вступ у дію цієї норми з 16 липня на “через два місяці після закінчення карантину”. Який закінчиться невідомо коли, але точно не цього року і навряд чи наступного”, – наголосив з цього приводу В’ятрович.

На думку нардепа, “реальними ініціаторами” цього законопроєкту є президент України Володимир Зеленський, “а також проросійські олігархи, з якими він на публіку нібито бореться, а в реальності – разом займається промивкою мізків і русифікацією через олігархічні телеканали”.

За інформацією В’ятровича, вже наступного вівторка вказаний законопроєкт “хочуть форсовано протягнути в порядок денний сесії Верховної Ради і ухвалити в турборежимі”.

До слова, Порошенко привітав українських миротворців і нагадав про необхідність місії ООН на Донбасі.

Комментарии
Loading...