fbpx

Помер літературознавець Михайло Слабошпицький, автор “Славка й Жарка” та “Пейзажу для Помаранчевої Революції”

43

На 75-му році життя помер український прозаїк, критик, літературознавець, публіцист і громадський діяч Михайло Слабошпицький.

Про це повідомила у Facebook його дружина Світлана Короненко.

“Сьогодні вночі помер Михайло Слабошпицький. Люблю. Плачу”, – написала вона.

Що стало причиною смерті не повідомляється.

Михайло Слабошпицький – закінчив факультет журналістики Київського університету імені Тараса Шевченка. Працював кореспондентом, був редактором відділу критики газети “Літературна Україна”, головним редактором газети “Вісті з України”, журналу “Вавилон-XX”. Член Національної спілки письменників України, лауреат національної премії імені Тараса Шевченка (2005), за роман-біографію «Поет із пекла». Довгий час свого життя (з 1995 року) Михайло Слабошпицькій віддав видавництву «Ярославів вал», де працював директором.

Серед його робіт – документальна, публіцистична та біографічна проза, а також численні твори для дітей. Зокрема, Слабошпицького знає та любить українська дітвора за твори «Славко й Жарко», «Хлопчик Валь», «Озеро Олдан», «Папуга з осінньої гілки» та інші.

Писав він і для дорослих – наприклад, «Пейзаж для Помаранчевої Революції», а його роман «Марія Башкирцева» переклали на декілька мов.

Його син Мирослав є відомим українським кінорежисером, дочка Іванна – журналісткою.

>помер посол України Андрій Бешта.

Комментарии
Loading...