fbpx

В Україні з’явиться президентський університет для “людей майбутнього” – кого навчатимуть

33

В Україні відкриють президентський університет – заклад вищої освіти, який готуватиме “людей майбутнього”.

Про це президент Володимир Зеленський заявив під час Всеукраїнського форуму “Україна 30. Освіта і наука” 31 травня, а також додав, що відповідний Указ № 217/2021 вже підписано.

За словами глави держави, інноваційний заклад “збере в одному місці найкращих викладачів і навчатиме спеціалістів, які зможуть вирішувати важливі державні завдання для захисту держави у дуже важливих, найпріоритетніших та найактуальніших напрямках”.

Зокрема, університет готуватиме спеціалістів з інформаційної та кібербезпеки, спеціалістів штучного інтелекту, нанотехнологій, аерокосмічних, енергетичних та біотехнологій, міжнародних комунікацій.

До університету відбиратимуть найкращих випускників, вони навчатимуться безкоштовно, але потім працюватимуть і реалізовуватимуться також в Україні. Перший набір становитиме 120 осіб (шість напрямків по 20 студентів), а в найближчі п’ять років їхня кількість має зрости до 600.

До викладання в університеті запрошуватимуть найкращих українських фахівців; застосовуватимуться найсучасніші методики викладання (ключовий принцип: 30% теорії та 70% практики). Також до навчального процесу будуть залучені іноземні викладачі та експерти.

Планується впровадження гарантованого працевлаштування випускників університету, зокрема в провідних державних компаніях, дослідницьких та наукових установах, центральних органах влади.

Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет уточнив, що університет мають запустити 1 жовтня 2023 року. 

> 100 тисяч доларів одному з університетів України.

 

Комментарии
Loading...