fbpx

Битва за Совські ставки: депутати Київради підтримують створення екопарку

35

Совські ставки доволі довгий час є своєрідним “яблуком розбрату” між забудовником і киянами, які наполягають на збереженні цієї екосистеми. Сьогодні депутати Київради підтримали столичну громаду і зробили крок до збереження території.

Як розповіли у Київраді, члени постійної комісії з питань екологічної політики на засіданні одноголосно підтримали рішення про створення екопарку на Совських ставках. Раніше цю ініціативу підтримала робоча група. 

За словами депутата Київради, голови Постійної комісії з питань екологічної політики Денис Москаль, в умовах адаптації міста до змін клімату, збереження існуючих та облаштування нових зелених зон має бути пріоритетом для столиці, і для цього потрібно знаходити кошти.

У розвинутих країнах парки та сквери є такою ж важливою інфраструктурою міста, як дороги або мости. На їх збереження та відновлення витрачаються чималі кошти. У Києві неподалік від центру під ризиком знищення цінна екосистема нижнього каскаду Совських ставків. Це місце має екологічну цінність та історичне значення. Завдяки тому, що русло річки Совка відкрите, має у своєму басейні ставки та ділянки плеса, тут можуть оселятися різні види тварин”, – зазначив Денис Москаль.

Депутатка Київради, секретарка постійної комісії з питань екологічної політики Євгенія Кулеба зауважила, що додаткова користь від створення екопарку Совські ставки – це очищення повітря та відвід надлишків вологи під час літніх злив. Нижній каскад Совських ставків також охолоджує повітря у літню спеку, яка стає все більш нестерпною через кліматичні зміни. Вона вважає, що важливо зберегти це місце та утворити там парк посеред мегаполісу.

Також на засіданні депутати розглянули місцеву ініціативу про відновлення нижнього каскаду Совських ставків шляхом створення рекреаційно-паркової зони, з розвиненою соціальною інфраструктурою в поєднанні з громадською зоною для проживання людей в межах вул. Брожка, просп. Лобановського у Голосіївському районі м. Києва. Цю ініціативу підтримали лише в частині відновлення нижнього каскаду Совських ставків.

Читайте також: Черепашки та каченята у вогні – на Совських ставках пожежа наробила лиха (ФОТО) 

>суд заборонив забудовувати Совські ставки.

Комментарии
Loading...