fbpx

Як не вляпатись в інтернеті: батькам і дітям підготували пам’ятку

43

До Міжнародного дня захисту дітей у кіберполіції нагадали основні правила кібергігієни. Окрім цього, спеціалісти дали поради батькам, як убезпечити своїх дітей від дій кіберзловмисників.

Про це повідомили на офіційному сайті Кіберполіції України.

«Інтернет – це неосяжний простір для роботи, навчання і розваг людей різного віку. Однак ризик постраждати від злочину в мережі не менший, ніж у реальному житті», – зазначили в кіберполіції.

Основні правила, які потрібно знати дітям під час користування Інтернетом:

  • інформацію, яка потрапила в Інтернет, дуже складно, а часом і взагалі неможливо видалити. Тому перш ніж опублікувати допис у соціальній мережі, коментар на форумі або залишити повідомлення на сайті, варто користуватися «правилом білборду» – уявити, що ця інформація знаходиться на великому білборді неподалік школи й подумати, чи комфортно, що її всі бачитимуть;
  • особисті дані потрібно тримати в секреті. Особливо це стосується адреси, номеру мобільного телефону, банківських даних батьків;
  • до нових знайомств в Інтернеті варто ставитися скептично, адже зловмисники в мережі можуть видавати себе за привітних однолітків та втиратися в довіру, переслідуючи власні інтереси.

Читайте також: Образа до крові. Підлітки у лісосмузі побили 13-річну дівчинку (ВІДЕО)

Водночас, батькам не варто забороняти дітям заводити власні акаунти в соцмережах. Натомість потрібно сформувати тактику поведінки у віртуальному просторі, зокрема:

  • навчайте дітей не повідомляти стороннім особисті дані, не пересилати в месенджерах фото документів, а в разі, якщо хтось запитує в них таку інформацію – навчіть повідомляти про це вам;
  • пояснюйте дітям про небезпеку створення інтимних фотографій;
  • розкажіть про шахраїв в Інтернеті. Варто навчити дітей розумно ставитися до повідомлень про надання допомоги – фінансової чи фізичної;
  • вчіть дітей не переходити за сумнівними гіперпосиланнями, адже за такими посиланнями може ховатися фішинговий сайт або «вірус».

Читайте також: До бога – з цигарками і спиртним. Дівчата-підлітки влаштували дебош в церкві 

До слова, раніше 25-річний чоловік розмістив на інтернет-сайті оголошення, де пропонував допомогу в організації онлайн-бізнесу «під ключ». Пропоновані послуги стосувалися налаштування рекламного акаунта у соцмережах, його просування та підтримки. Однак, отримавши від клієнтів гроші аферист зникав.

Комментарии
Loading...