fbpx

Шанс на порятунок: озеро Вирлиця може стати ландшафтним заказником

34

У Київській міській раді підтримали ініціативу створення ландшафтного заказника місцевого значення “Озеро Вирлиця”.

Як повідомляє пресслужба Київради, таке рішення прийняли на засіданні постійної комісії з питань архітектури, містобудування та земельних відносин.

Проєкт рішення щодо озера Вирлиця передбачає оголошення території (площею близько 98 га) ландшафтним заказником місцевого значення. Це унеможливить використання площі під забудову та меліорацію, а також сприятиме збереженню та відтворенню природних комплексів.

За словами депутатки Київради, секретарки постійної комісії з питань екологічної політики Євгенії Кулеби, озеро Вирлиця лежить на перетині шляхів міграції птахів і, згідно з результатами досліджень біологів, має всі підстави для отримання статусу заказника.

Маючи немалу площу та глибину від 12 до 28 метрів, озеро Вирлиця заселене близько 30 видами риб, деякі з них наразі вже червонокнижні. Збереження цієї зеленої зони є вкрай важливим з огляду на високі показники рівня забруднення повітря та надзвичайно щільну забудову в Дарницькому районі міста Києва. Подібні “острови охолодження” особливо важливо зберігати в умовах адаптації міста до змін клімату”, – пояснила депутатка.

Читайте також: Кожен метр берега потопає в смітті. Озеро “Вирлиця” в жахливому стані (ФОТО) 

До слова, поки Київрада вирішує долю озера, забудовник уже поклав око на територію довкола водойми і навіть звів зелений паркан, через який днями навіть відбулась акція протесту, яка переросла у бійку.

Комментарии
Loading...