fbpx

Запобігти отруєнню: дітям до 14 років заборонять продавати лікарські засоби

23

Українських дітей хочуть убезпечити від отруєння ліками, заборонивши аптекам продавати їм медпрепарати. Сьогодні Україна стала на крок ближче до прийняття такого рішення.

Відповідний законопроєкт №5122 Верховна Рада ухвалила за основу.

Документ забороняє продаж лікарських засобів громадянам, які не досягли 14-річного віку, в разі сумніву щодо віку покупця продаж здійснюється за умови пред’явлення документа, що засвідчує вік.

Як говориться у пояснювальній записці, основним завданням проєкту закону є “унеможливлення неконтрольованого споживання медичних препаратів у цілях, відмінних від прямого призначення продукту”.

Необхідність такої заборони автори законопроєкту пояснюють тим, що в аптеках України можна спокійно придбати лікарські засоби, які мають відпускатись виключно за наявності рецепта, а інколи навіть самі фармацевти можуть порадити той чи інший лікарський засіб та закрити очі на відсутність відповідного рецепта у покупця.

Читайте також: Отруєння школярок у Боярці: що з’ясували під час службового розслідування

Таким чином, впевнені депутати новий законопроєкт запобігатиме випадкам отруєння дітей лікарськими засобами, як це сталось, зокрема, на початку 2021 у Києві, а також у Київській та Черкаській областях.

Комментарии
Loading...