fbpx

Довели до руїни. Садибу Терещенків повертатимуть громаді через суд

32

Київська міська прокуратура в судовому порядку вимагає розірвання інвестиційного договору та повернення територіальній громаді об’єкта культурної спадщини – садиби Терещенків, розташованого на бульварі Тараса Шевченка у Києві.
 

 “Встановлено, що указана будівля, яка побудована у 1874-1875 роках за проектом архітектора В. Краузе у стилі неоготика, є пам’яткою архітектури місцевого значення. В особняку у різний час в період 1879-1903 років проживав відомий меценат Терещенко І.Н. У 2007 році садибу, площа якої становить понад 1000 кв.м, передали приватному товариству за інвестиційним договором, у тому числі з умовами провести реставрацію пам’ятки”, – йдеться у повідомленні.
 
Разом з цим, майже 15 років будівля знаходиться у занедбаному стані, руйнується, що може призвести до її фактичного знищення.
 
Крім того, у 2008 році між структурними підрозділами Київської міської державної адміністрації та приватним товариством укладено нікчемні угоди, якими Комплекс історичних будівель 1830-1910-х років на історичному Подолі, під Замковою горою, виключили з Державного реєстру нерухомих пам’яток. Це останній збережений архітектурний ансамбль садибного типу на Подолі. фактично передано у приватну власність поза приватизаційною процедурою.


 
За таких обставин, Київська міська прокуратура звернулася до суду з позовом про розірвання інвестиційного договору та повернення садиби Терещенків територіальній громаді міста Києва.
 
Наразі судом відкрито провадження у цій справі.

Читайте також: Гостинний двір став пам’яткою національного значення. Що це змінить

Тим часом, комплекс історичних будівель 1830-1910-х років на історичному Подолі, під Замковою горою, виключили з Державного реєстру нерухомих пам’яток. Це останній збережений архітектурний ансамбль садибного типу на Подолі.

Комментарии
Loading...