fbpx

Пам’ятник в Академмістечку віднесли до культурної спадщини національного значення

41

Пам’ятнику жертвам Чорнобильської трагедії присвоїли категорію пам’ятки культурної спадщини національного значення.

Як повідомляє Київрада, таке рішення ухвалив уряд.

За словами депутатки Київської міської ради, голови Постійної комісії з питань культури, туризму та суспільних комунікацій Вікторії Мухи, Департамент охорони культурної спадщини Київської міської державної адміністрації неодноразово направляв подання у 2016 та 2020 роках з відповідними обліковими матеріалами про внесення меморіального комплексу до Державного реєстру нерухомих пам’яток національного значення, але жодних відповідей надано не було.

За ініціативи громадської організації “Пожежні Чорнобиля” меморіальний комплекс нарешті включили до списку пам’яток культурної спадщини національного значення. Дане рішення допоможе зберегти пам‘ятку, та увіковічнити пам’ять про всіх, хто ціною власного життя зупинив невидимого ворога та захистив нас від смертельної загрози”, – зазначила Вікторія Муха.

Довідка. Пам’ятник жертвам Чорнобильської трагедії був відкритий 26 квітня 1994 року за кошти Київської міської державної адміністрації та комерційних підприємств. Автори – скульптор Володимир Чепелик та архітектор Микола Кислий. У 1996 році у складі меморіального комплексу на алеї встановлені стели пам’яті з викарбуваними іменами ліквідаторів-мешканців Святошинського району, що загинули внаслідок Чорнобильської катастрофи.

> вирішити питання обліку пам’яток культури, бо Мінкульт гальмує.

Комментарии
Loading...