fbpx

Куди летимо? Вчені довели, що Земля почала обертатися швидше

41

Швидкість обертання планети Земля збільшується. Чи варто людству хвилюватися? Земля бере розгін – обертання навколо власної осі відбувається все швидше. Чому так відбувається, і чи варто людству вже хвилюватися?

Земля робить повний оберт навколо власної осі за 23 години 56 хвилин та 4 секунди. Та так було не завжди, адже колись тривалість доби була іншою. І вона змінюється досі, пише видання Science Focus.

Вчені визначили, що 600 мільйонів років тому доба на Землі становила 21 годину. Виходить, що швидкість обертання Землі довкола осі сповільнюється приблизно на 1,8 мілісекунди на 100 років. Сповільнення спричиняє гравітаційний вплив Сонця та Місяця. Та останнім часом щось пішло не так.

Але у 2020 році вчені виявили, що Земля почала обертатися швидше. Через це доба на Землі стала коротшою.

Цілком ймовірно, що до цього призвело танення льодовиків. Вода з льодовиків курсує до екватора через обертання планети. Через це швидкість обертання Землі довкола осі збільшується. Та науковці говорять, що цей ефект не буде тривати довго і скоро Земля знову почне сповільнюватися.

На людство це ніяк не вплине. Адже на те, щоб тривалість доби помітно змінилася підуть тисячоліття. Зміна часу обертання впливає хіба на надточні пристрої, але з цим ми навчилися справлятися, додаючи або віднімаючи у розрахунках час. 

До слова, перший літній місяць обіцяє бути доволі спокійним і, за прогнозами астрофізиків, магнітосфера Землі буде переважно стабільна.

Комментарии
Loading...