fbpx

Україна переходить на е-лікарняні: у МОЗ назвали дату

73

Повний перехід усіх медичних закладів країни на формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність відбудеться з 1 вересня 2021 року.

Про це на сторінці в Facebook повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.
 
До 31 серпня працюватиме перехідна модель впровадження е-лікарняних. З червня по серпень медичні заклади будуть формувати, як медичні висновки про тимчасову непрацездатність, так і видавати паперові листки непрацездатності. Рішення про вид документу, який видається пацієнту для підтвердження його факту тимчасової непрацездатності прийматиме лікар, відповідно до вимог МОЗ.
 
За словами Ляшка, відповідний наказ про «Деякі питання формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність та проведення їхньої перевірки» вже підписаний та пройшов експертизу Мін’юсту.
 
“Звісно, що запроваджені зміни не можуть запрацювати відразу, для цього потрібний час, навчання та роз’яснення для медичних працівників та усіх, хто дотичний до цього процесу.
 Пацієнтам більше не доведеться бігати в лікарню за паперовим листком непрацездатності, нести його на роботу, щоб зафіксувати факт тимчасової непрацездатності, ” – пояснив Віктор Ляшко.
 
Міністр додав, що таким чином   роботодавці уникнуть паперової тяганини з Пенсійним фондом та Фондом соціального страхування у процесі оформлення своєму працівнику виплат за лікарняний.
 
До слова, депутати “вибивають” для Броварської клінічної лікарні пакет для лікування інфарктів та інсультів.
Комментарии
Loading...