fbpx

Карантин, день 452. Скільки доз вакцини від коронавірусу вже довелося утилізувати

36

В Україні станом на початок червня утилізували 742 дози вакцини від коронавірусної хвороби.

Як розповіли у МОЗ, саме стільки було розбито й пошкоджено, сюди входять також дози, які не підлягають використанню, пише “Радіо Свобода“.

Статистика за виробниками вакцин наступна:

  • Covishield (AstraZeneca індійського виробництва) – 654 доз, з них лише Івано-Франківська область втратила 533 дози;
  • Coronavac (Sinovac Biotech) – 11 доз, з них Сумська область – шість доз, Хмельницька – чотири дози, Миколаївська область – одна доза;
  • Comirnaty (вакцина Pfizer та BioNTech) – 12 доз, всі втрачено в Києві;
  • AstraZeneca – 65 доз, з них 40 доз у Запорізькій області, 11 в Івано-Франківській, десять у Житомирській області і одна в Дніпропетровській.

У відомстві пояснили, що індикативні показники втрат для вакцин передбачено стандартом ефективного управління вакцинами ВООЗ та ЮНІСЕФ.

“Прогнозований індикативний показник втрат для 2-6-дозних рідких вакцин становить до 10%, прогнозований індикативний показник втрат для 10-20 дозних рідких вакцин становить до 25%”, – пояснили в МОЗ.

  • Covishield містить 10 доз вакцини – і на їх використання є лише шість годин.
  • Coronavac постачається в одиничних шприц-дозах.
  • Comirnaty містить шість доз і потребує дуже низьких температур для зберігання, тому людей щеплюють, зазвичай, в одному місці.
  • AstraZeneca містить 10 доз.

Скільки коштів було втрачено через невикористання цих доз у відомстві відповісти не можуть: «Інформація щодо вартості та суми витрачених коштів на придбання вакцини, відповідно до вимог виробників, підписаних договорів про нерозголошення і конфіденційність, ініційованих цими світовими компаніями з бездоганною репутацією, є конфіденційна».

Зазначається, що детальнішою інформацією щодо причин, із яких втратили ту чи іншу кількість доз, володіють структурні підрозділи з охорони здоров’я Київської міської та обласних державних адміністрацій.

> під МВЦ збираються черги охочих отримати щеплення.

Комментарии
Loading...