fbpx

Ви є голосом правди для народу: сьогодні відзначають День журналіста

42

Сьогодні, 6 червня, українські журналісти, кореспонденти та репортери відзначають професійне свято.

В Україні день журналіста був встановлений в 1994 році – незабаром після народження незалежної України. Відповідний указ у травні 1994 року був підписаний президентом Леонідом Кравчуком.

Датою професійного свята було обрано 6 червня – день прийняття Спілки журналістів України до Міжнародної федерації журналістів.

Співробітники ЗМІ в цей день традиційно приймають привітання. Кажуть, що вони сміливо доносять суспільству слово правди, а от політикам із журналістами буває нелегко.

Так, з професійним святом журналістів привітав п’ятий президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко.

“Щиро вітаю усіх українських журналістів, які мають свій вагомий і незалежний голос і, незважаючи ні на що, сміливо доносять суспільству слово правди. Дякую кожному з вас, хто працює для того, щоб об’єднати націю, кожному, хто уже багато років протидіє російській агресії в інформаційному полі України”, – написав Порошенко.

Також привітання медійникам опублікував депутат Київради від фракції “ЄС” Володимир Прокопів.

“Правду кажучи, політикам із журналістами буває нелегко. Часом навіть дуже. Медійникам байдуже на емоції чи комфорт співрозмовника: вони хочуть знати новини, подробиці, деталі – тут і зараз. Але без цієї професії жити було б нестерпно. Приклад Росії чи Білорусі наочно нам це демонструє. Засоби масової інформації – це сторожі демократії. Неупереджена журналістика є опорою і силою нашої держави. І звісно – це безпека наших умів”, – написав депутат.

Долучився до привітань і прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

“Ви є голосом правди для народу, вартовими щирості й прозорості. Чесність, достовірність, неупередженість — це ті риси, які характеризують журналіста. Бажаю всім працівникам ЗМІ примножувати ці якості та тримати істину на вістрі. Професійних здобутків та гарних всім новин”, – написав Шмигаль в Telegram.

А ось привітання Голови Верховної Ради Дмитра Разумкова з Днем журналіста:

“Ваша робота вкрай важлива та потрібна для українського суспільства. Адже ви не лише інформуєте та допомагаєте вирішити різноманітні соціальні проблеми, а й виступаєте посередниками між владою та громадськістю. Висловлюю подяку всім журналістам за їхню роботу, професіоналізм та сприяння у розвитку демократії. Бажаю завжди цікавих проектів, високих рейтингів та вдячної аудиторії. Проте найголовніше – залишайтеся неупередженими та щирими у своїх діях!”, – йдеться в дописі.

Читайте також: Тітушки, напади на журналістів та прапор ДНР – що зараз відбувається на “Столичному”

Комментарии
Loading...