fbpx

Легендарний Міф і птах на дулі автомата. Нацбанк випустить монету із зображенням Василя Сліпака

38

Національний банк України випустить монету із зображенням українського героя Василя Сліпака номіналом 2 гривні.

Про це повідомив художник та ілюстратор Андрій Єрмоленко, який спроєктував пам’ятну монету.

За словами майстра це було дуже відповідально. На одній стороні монети  – портрет Василя Сліпака та ноти, адже він був солістом Паризької національної опери. На іншому боці – птах, який сидить на дулі автомата. На монеті відсутні дата народження Сліпака, адже Єрмоленко переконаний, що легенди не йдуть з життя.

“Чому уникнув дат народження і смерті, бо легенди не вмирають! А це наша легенда , яку ми маємо пам’ятати і розказувати всім наступним поколінням! Ця особа співставна з Гераклом та Орфеєм в одному лиці, навіть ще крутіша – бо Василь існував точно і ми його сучасники! Шкода що більшість населення України не вміє цінувати власних героїв!”, – зазначив у дописі автор екскізу монети.

Відомо, що монету мають ввести в обіг 21 червня цього року.

Василь Сліпак на позивний “Міф” загинув на сході від кулі окупантів. В 2015 він повернувся в Україну, вступив до “Правого Сектора” і поїхав на фронт. Зазнав поранення, але повернувся в зону бойових дій знову. 29 червня 2016 у Василя поцілив ворожий снайпер. Легендарному бійцю посмертно присвоїли звання Героя України.

У 2018 році про Василя Сліпака зняли документальний фільм «Міф», який переміг на фестивалі у Португалії.

>буде арт-сквер на честь загиблого Василя Сліпака. Оголошено конкурс ескізів.

Комментарии
Loading...