fbpx

Звільнення українців з російського полону: вже майже два роки процес заблоковано

70

Попередня влада на чолі з п’ятим президентом Петром Порошенком докладала всіх зусиль і використовувала всі механізми для звільнення українців з полону російських окупантів.

Про це в ефірі Прямого заявила народна депутатка, співголова фракції “Європейська Солідарність” Ірина Геращенко.

“Ми бачимо, що вже майже два роки процес звільнення заблоковано, і ми навіть не розуміємо, хто займається звільненням, хто на контакті з родинами і за кого бореться Україна, скільки цих людей, які їх прізвища, які їх історії. Нічого про них не відомо. Тема звільнення заручників дуже чутлива. І я ще раз хочу наголосити, що наша команда знаходилась під серйозним тиском суспільства, родичів, команд, військових, які просили і молили за своїх. Таку позицію займали й ми – що треба докласти всіх зусиль і використати всі механізми для того, щоб звільнити людей”, – сказала депутатка.

За словами Геращенко,  команда Порошенка стояла на позиції, що ніяких “беркутівців”, ніяких росіян, які ще були не засуджені,  не  передавати. Причиною цьому було те, що   світ мав бачити причетність Путіна до війни в Україні

Вона додала, що деяких російських військових просили віддати без вироку суду, що б засвідчило їхню нібито відсутність на Донбасі та причетність до вбивств українців.

 “У моєму житті було кілька випадків, коли я приїжджала на “нуль” забирати людину, а бойовики її просто не привозили. І наші хлопці розповідали, що їх уже вели в душ, вбирали, привозили, говорили, що їдемо на звільнення, але потім щось зривалося. ФСБ, Путін і контрольовані ними бойовики дуже чітко грали на цих моментах. І якщо ми говоримо про повагу до життя людини, про повагу до заручників, про повагу до їх родин – до цієї теми потрібно дивитися і ставитися дуже делікатно, дуже чесно”, – підкреслила Геращенко.

До слова, у “Слуги народу” за свіжим рейтингом партій вже менше 20%, “Євросолідарність” нарощує підтримку.

Комментарии
Loading...