fbpx

Мінкультури хоче зменшити штрафи за руйнацію об’єктів культурної спадщини – Прокопів

51

Сьогодні на комітеті ВРУ з питань гуманітарної та інформаційної політики збираються розглянути законопроєкти № 4561 та № 4562. Але КМДА просить комітет ВРУ зняти їх з розгляду.

У чому справа пояснив депутат Київради від фракції «Європейська Солідарність» Володимир Прокопів.

“Ми просимо комітет зняти їх з розгляду, оскільки вони спрямовані на те, щоб унеможливити захист і збереження об’єктів культурної спадщини як в Києві, так і в інших містах України”, – зазначив Прокопів.

Наприклад, за словами депутата, Мінкультури пропонує парламенту зменшити штрафи за руйнацію об’єктів культурної спадщини і пам’яток.

Наразі законодавством передбачено штрафи за недодержання вимог щодо захисту, збереження, утримання, використання, реставрації, реабілітації пам’яток, у тому числі тих вимог, що передбачені охоронними договорами, умисне доведення їх до стану руйнації – у розмірі від 17 тисяч грн до 170 тисяч грн. А законопроєкт міністерства культури пропонує штраф за ці порушення у розмірі лише 20,4 тисяч грн.

“Департамент охорони культурної спадщини КМДА письмово направляв до мінкультури свої зауваження. Асоціація міст України також оприлюднювала свої зауваження. Та, на жаль, наші пропозиції і зауваження міністерство проігнорувало”, – додав Прокопів.

>розповів Прокопів, цей особняк внесено до реєстру як щойно виявлений об’єкт культурної спадщини. А це означає, що руйнувати чи перебудовувати будівлю не можна.

Комментарии
Loading...