fbpx

«Плівки Медведчука» виникли для того, щоб дискредитувати Порошенка — Сюмар

32

Ці плівки передала Банкова. І ми знаємо, хто на Банковій ці плівки мав всі ці 7 років, і напевно треба піднімати питання про відповідальність цієї людини.

Про це в ефірі «Суспільного» заявила Вікторія Сюмар.
 
“У мене виникає питання – де вони були 7 років, ці плівки? Чому вони не спливли останні два роки, якщо навіть припускати, що Медведчуку якось там «сприяв» Порошенко – що активно роблять журналісти у своєму «розслідуванні». Показова історія, що ми не говоримо зараз про Медведчука. Ми насправді не говоримо про його злочини. Ми говоримо постійно про політичний мотив, як ці плівки використати проти Порошенка. Вся ця дискусія затіяна саме для цього”,  – вважає народна депутатка.
 
Вона переконана, що ці плівки передала Банкова. І, за словами Сюмар, зробила це людина, яка   сьогодні посідає посаду заступника голови Офісу президента Володимира Зеленського.
 
“Я можу проаналізувати як колишній журналіст газові переговори і звільнення заручників. Отже, газові переговори. Робиться висновок, що Порошенко – каже Медведчук – буде йому допомагати послаблювати позицію України. А що є фактом? Українська позиція послаблена не була. І коли українська делегація вилітала в Брюссель, в неї були директиви, які були підписані президентом Порошенком. І їх ніхто не змінив – як про це хвалився Медведчук своїм московським кураторам”, – зауважила політик.
 
Сюмар також зауважила, що тема про заручників  дуже чутлива.  Вона розповіла, що у  2014 році, коли  працювала в РНБО, до неї звертались дуже багато сімей, родин полонених і це були вкрай складні перемовини. Нардепка також здивована тим, що про звільнення заручників нічого не запитали ні у  Ірини Геращенко, ні у Тетяни Ричкової, яка безпосередньо займалась «Рахманом», як не запитали  і у  багатьох інших людей.
 
“Так от забули теж розказати, що «Рахмана» обмінювали тільки на Старкова. Цього вимагала Російська Федерація. Це російський майор, який для України чому був важливий? Тому що в 2014 році Україні треба було довести, що відбувається агресія Російської Федерації. А це був кадровий російський майор. І чотири місяці потрібно було для того, щоб отримати судове рішення, яке звучить так – звинуватити Російську Федерацію і командира Старкова, російського генерала, в агресії проти України. Це було важливо для наших міжнардних переговорів.   Мені дуже шкода, що вся ця аргументація не звучить в цьому розслідуванні”, – деталізувала Віекторія Сюмар.
 
За її словами, факти свідчать про абсолютно протилежні речі, які врешті відбувалися, аніж те, що говорив Віктор Медведчук. 
 
>звинувачення за трьома епізодами: щодо розкрадання державних надр, передачі таємної військової інформації та підривної діяльності. Зокрема, слідство встановило, що Медведчук і Козак передали російській стороні морське газове родовище Глибока в Азовському морі, вартість запасів у якому оцінюється у 38 млрд грн.

Комментарии
Loading...