fbpx

29 червня: яке сьогодні свято, прикмети і заборони

94

У цей день у світі відзначаються Міжнародний день промислового дизайну, Міжнародний день тропіків, Всесвітній день склеродермії. А віряни вшановують пам’ять святителя Тихона.

Яке сьогодні свято

29 червня відзначається Міжнародний день тропіків. Однією з головних проблем тропіків є вирубка лісів, внаслідок чого змінюється світ тварин, грибів, мікроорганізмів. Грунти через винесення дощовими водами втрачають мінеральні речовини. Змінюється мікроклімат, гідрологічні умови, весь біогеоценоз. Виходом з такої ситуації може бути оголошення здебільшого тропіків заповідниками, проте це створить великі труднощі для економіки країн, на території яких вони розташовані. 

Також сьогодні відзначається Міжнародний день промислового дизайну. Промисловий дизайн як один із напрямів мистецтва веде свою історію з XX століття, хоча має більш глибоке коріння. Вважається, що індустріальний дизайн зародився, коли вироби побутового призначення стали створюватися на верстатах в промислових масштабах. Термін «промисловий дизайн» був затверджений рішенням першої генеральної асамблеї ICSID (International Council of Societies of Industrial Design, Міжнародної ради організацій промислового дизайну) в 1959 році. 

Всесвітній день склеродермії відзначається з метою заклику до піклування про себе та оточуючих. Склеродермія – це небезпечне аутоімунне захворювання сполучної тканини, що несе негативні наслідки для організму. Захворювання може викликати фіброзні зміни шкіри, а також сполучної тканини інших органів і систем, таких як серце, легені, травний тракт, нирки. Зараз у світі поширеність хвороби складає близько 20 чоловік на кожні 100 тисяч. Склеродермія небезпечна тим, що через ураження легенів (а це близько 35% усіх випадків) значно збільшується ризик смерті упродовж найближчих 5 років. Причини захворювання досі невідомі. Вважають, що склеродермія розвивається під впливом деяких зовнішніх факторів у людей з певними генетичними порушеннями.

Яке сьогодні церковне свято

Православна церква 29 червня вшановує пам’ять святителя Тихона, єпископа Амафунтського. Інші назви свята – «Тихон Тихий»,«Утішитель». Тихону моляться ті, хто потребує заспокоєння, чимось перелякані, схвильовані, хто страждає від зубного болю. Також вважалося, що з цього дня починають затихати співочі птахи – лише соловей продовжує співати. Також тихіше поводяться звірі.

Сьогодні іменини святкують Єфрем, Костянтин, Михайло, Петро, Тихон. 

Прикмети погоди

 • Якщо вранці папороть скручує листя, то день буде сонячним та спекотним.
 • Якщо на вікнах осідає роса, то очікується дощ.
 • Якщо падає дрібний дощ, то скоро буде сонячно.
 • Якщо багато воронів літає у небі, то до негоди.

Що сьогодні не можна робити

Не робіть нічого важливого, перенесіть заручини або весілля. Можливі конфлікти. Сьогодні не рекомендується працювати з тістом: ні замішувати, ні випікати або смажити на сковороді – це принесе фінансові труднощі. 

Цей день в історії

 • 1174 — Полтава вперше згадана в Іпатіївському літописі, під назвою Лтава. Назва Полтава з’явилася в 1430 році.
 • 1613 — у Лондоні під час вистави за п’єсою Вільяма Шекспіра “Генріх VIII” спалахнув і вщент згорів театр “Глобус”.
 • 1659 — у битві при Конотопі українські війська під проводом гетьмана Івана Виговського розгромили московські війська Олексія Трубецького.
 • 1916 – відбувся перший політ літака компанії «Боїнг».
 • 1945 — Закарпаття, що перебувало під юрисдикцією Чехословаччини, приєднано до УРСР.
 • 1949 — у ПАР почала діяти політика апартеїду. Набув чинності закон, що забороняв расово змішані шлюби.
 • 1958 – Бразилія вперше стала чемпіоном світу з футболу.
 • 1964 – американець Роберт Адлер запатентував пульт дистанційного керування телевізором.

>скульптури у формі кленових листків.

Комментарии
Loading...