fbpx

Кінець ближче, ніж здавалось. ООН попередила про непоправні зміни клімату

87

Глобальне потепління на Землі розвивається швидше, ніж передбачалося, і в цьому майже повністю винне людство.

Про це йдеться в кліматичному звіті, опублікованому в понеділок міжурядовою групою експертів ООН з питань зміни клімату (IPCC), пише BBC 

Доповідь на 3949 сторінок схвалили 195 країн світу.

В опублікованій доповіді стверджується, що минуле десятиліття було найспекотнішим за останні 125 тисяч років.

Вчені попереджають, що без рішучих дій зі скорочення викидів світ провалить мету Паризької кліматичної угоди щодо утримання до середини 21 століття глобального підвищення середніх температур в межах 1,5°C у порівнянні з доіндустріальним рівнем.

Згідно з новими прогнозами експертів, середня температура поверхні Землі при всіх п’яти сценаріях викидів парникових газів підвищиться на 1,5°C або 1,6°C вже до 2030 року. Це на 10 років раніше, ніж вважалося раніше.

Читайте також: Гості на станції. Біля українського “Академіка Вернадського” зібрались тисячі пінгвінів 

За оптимістичним сценарієм, поріг у 1,5°C буде подолано на одну десяту градуса, а за песимістичним – майже на градус. При цьому вчені відзначають, що в разі оптимістичного сценарію глобальні температури після перевищення показника в 1,5°C впадуть до 1,4°C до 2100 року.

До слова, другий місяць літа нагрів киян на 4 температурних рекорди. 17 днів максимальна температура повітря була вище +30,0°С. При цьому кількість опадів майже “догнала” норму, що трапляється доволі рідко останнім часом.

Комментарии
Loading...