У селі на Чернігівщині після Перемоги хочуть відкрити музей історії

У нашій області є села, в яких працюють музеї історії цих населених пунктів, міститься інформація про досягнення, видатних шанованих односельців і різні цікаві експонати. Натомість у селі Іржавець, що на Ічнянщині, про музей історії села наразі тільки мріють. Хоча ідею про його створення виношують уже кілька років.

Музей мали облаштувати в селі ще в 2021 році, але трішки не склалося, тож вирішено було завершити справу навесні 2022 року. Однак корективи в плани внесла війна. Тому задум знову довелося відкласти.

«Проєкт із музеєм наразі заморозили. Ми спершу хотіли знайти приміщення для нього в Будинку культури, а потім виникла думка викупити будинок в однієї людини і просто в тому будинку зробити музей. Тож він знаходився б і окремо від інших закладів, і гарно там усе облаштували б. Війна всі наші плани пересунула», – у коментарі для ЧЕЛАЙН зазначив староста Іржавецького старостинського округу Сергій Сирота.

За його словами, експонатів для музею назбиралося вже багатенько.

«На День Ічні ще до великої війни ми представляли старостат, експонати ці виставляли. Серед них веретена, різні скрині, предмети побуту, дерев’яні колиски, багато рушників, хусток, вишиванок, картини є. У нашому селі були художники, тож люди чекають на відкриття музею, аби принести художні роботи.

Нині у старостаті кілька експонатів зберігаються, в Будинку культури, але переважно люди тримають експонати вдома, чекаючи, коли вже можна буде їх кудись принести», – пояснив Сергій Сирота.

Тож є сподівання, що після Перемоги давній задум у селі таки втілять у життя, бо наша минувшина заслуговує, щоб нею пишатися і популяризувати.

Спілкувалася Ірина Осташко

Leave a Reply

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *