Держкіно не підписало контракт з переможницею конкурсу на посаду керівника Довженко-Центру

Державне агенство з питань кіно не підписало контракт із Оленою Гончарук, яка 6 лютого перемогла в конкурсі на посаду генерального директора Довженко-Центру.

Про це повідомляє Суспільне.

Сторони не дійшли згоди за кількома пунктами контракту. Причому представники Держкіно кажуть, що згоди немає за 5 пунктами, а Гончарук та адвокати вказують на розбіжності за 25 пунктами.

“Контракт з Оленою Гончарук не підписали. Якшо хтось сумнівався. Держкіно дотягло до останнього дня, для Олени багато пунктів виявилися неприйнятними. Тому контракт потрібно переписувати, узгоджувати і обговорювати”, – написала в своєму Facebook журналістка Лєна Чиченіна.

Як ми писали, 6 лютого конкурсі на посаду керівника державного підприємства «Національний центр Олександра Довженка» перемогла Олена Гончарук. 16 лютого до Центру прийшли з обшуком представники СБУ нібито у зв’язку із кримінальною справою, відкритою проти Гончарук за кілька днів до конкурсу.

Також 21 лютого пройшло нове засідання у справі про оскарження наказу Держкіно про реорганізацію Довженко-Центру.  Зокрема, в суді представники Держкіно заявили, що архіви Центру нібито не мають культурної цінності, бо їх навіть не вивозили зі столиці перед вторгненням РФ.

У Довженко-Центрі вважають, що Держкіно навмисне затягує справу у суді та провалило підписання контракту з Гончарук.

Нагадаємо, історія довкола «Довженко-Центру» та Держкіно триває вже не перший рік. У серпні минулого року Державне агентство України з питань кіно вдало наказ про реорганізацію Довженко-Центру та передачу усіх його колекцій та майна державній установі «Науковий центр кінематографії України», про діяльність якої немає жодної публічної інформації. У «Довженко-Центрі» тоді наголосили, що це де-факто означає ліквідацію національного кіноархіву.

Фото: Відкриті джерела

Leave a Reply

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *