Військове меморіальне кладовище можуть облаштувати у Биківні замість Лисої гори

Національне військове меморіальне кладовище, яке хотіли облаштувати на Лисій горі, можуть розмістити в Биківні під Києвом.

Про це повідомляє активіст Дмитро Перов.

За його словами, уряд і Мінветеранів на сьогодні розглядають цей варіант як найбільш імовірний.

Попередню ідею, що передбачала розміщення меморіалу на Лисій горі, остаточно відхилили після додаткових консультацій з експертами й активістами.

Перов уточнює, що згідно з ескізом, нове військове кладовище матиме три зони, а його загальна площа становитиме більше 100 гектарів.

У коментарі виданню «Хмарочос» він уточнив, що уряд також розглядає варіанти розміщення кладовища на ВДНГ, у Берковцях, Гарному й Чайках (Святошинський ліс).

Нагадаємо, у жовтні 2022 року Київрада ухвалила проєкт рішення про створення Національного меморіального військового кладовища на території урочища Лиса Гора.

Однак активісти «Української природоохоронної групи» виступили проти будівництва. Вони зазначили, що на території природно-заповідного фонду заборонені будівельні роботи. На території Лисої Гори є понад 30 рослин і тварин, занесених до Червоної книги, а також вікові дуби, які мають індивідуальний статус природно-заповідного фонду.

Петиція активістів, що набрала необхідні 6 тисяч підписів, була відхилена. Водночас Земельна комісія Київради проголосувала за відмову від побудови військового кладовища на Лисій горі, а прем’єр-міністр Денис Шмигаль дав доручення міському голові Віталію Кличку шукати інше місце для будівництва.

Місцевість Биківня розташована на північно-східній околиці Києва в Деснянському районі поблизу автостради Київ – Бровари. Там розташоване найбільше в Україні місце поховання жертв масових політичних репресій, а також місце розстрілу польських офіцерів зі «списку латинського» (раніше тут був об’єкт спецпризначення НКВС). У 1994 році заснували Биківнянський меморіальний комплекс жертвам комуністичного режиму, який є національним історико-меморіальним заповідником.

Фото: Відкриті джерела

Leave a Reply

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *