Чотири прикордонні громади Чернігівщини поглиблюють співпрацю із польськими гмінами

Городнянська, Добрянська, Ріпкинська та Сновська територіальні громади, що знаходяться на кордоні або поруч із країнами-агресорами – росією та білоруссю – виходять на новий рівень співпраці з польськими партнерами. 8 березня в польському місті Ясло підписано документи про співпрацю (одну умову та три меморандуми) між уже названими громадами та чотирма польськими гмінами – Сколишин, Бжиська, Дембовець, Тарновець.

«Нинішня церемонія стала помітною суспільною подією. Тому на прохання польських партнерів українці розповіли присутнім про опір рашистам на території своїх громад, реакцію місцевих мешканців на їхні дії та показали тогочасні фото- та відеоматеріали.

До чого домовилися: поширювати інформацію одне про одного, розвивати контакти в освіті, медицині, охороні довкілля, енергетиці, спорті. Також – обмінюватися досвідом у сферах громадської безпеки та оборони, соціальної допомоги, підтримувати діяльності з надання допомоги постраждалим від війни та гуманітарної кризи.

Серед пріоритетів – сприяння розвитку сільськогосподарського та промислового сектору, малого та середнього бізнесу, взаємне міжнародне просування місцевого бізнесу. Окремо відзначена співпраця у сфері інвестиційного та проєктного менеджменту, здійснення спільних ініціатив із подання проєктних заявок на фінансування з фондів ЄС і національних програм», – інформує Володимир Бойко, історик, директор Чернігівського регіонального центру підвищення кваліфікації.

За його словами, подібні документи підписують не вперше – ще в 2019 році так зробили Бжостек – Батурин і Плиски, Пільзно – Сосниця, Мена – Жиракув, а минулого року – місто Дембіца та Ніжин.

.

Leave a Reply

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *