Збережіть свою печінку: корисні поради для здоров’я

Одним з найважливіших органів в людському організмі є печінка. Вона виконує дуже велику кількість різних функцій, в тому числі це виробництво жовчі, білків та збереження різних поживних речовин. Від справної роботи печінки залежить чимало процесів в організмі, тож варто завжди ретельно стежити за своїм здоров’ям.

Що шкодить печінці та якими можуть бути наслідки?

Найбільшу шкоду печінці завдають алкоголь та нездорове харчування. Надмірне споживання алкогольних напоїв може призвести до цирозу печінки — захворювання, яке є невиліковним. Також несанкціоноване приймання ліків без відповідних рекомендацій лікаря може призводити до серйозних проблем.

Зашкодити печінці може і неправильне харчування. Якщо людина вживає велику кількість продуктів з консервантами, підсилювачами смаку та іншими шкідливими домішками, цілком можливо, що в майбутньому в неї виникнуть проблеми з печінкою.

Серед найпоширеніших захворювань печінки можна виділити:

  • гепатит — захворювання, яке викликає запалення органу;
  • жовчнокам’яна хвороба — виникає через утворення каменів в жовчних шляхах, які блокують потік жовчі до печінки;
  • цироз печінки — порушення функцій органу, спричинене заміною печінкових клітин на рубцеву тканину;
  • печінкова недостатність — захворювання, при якому орган не може виконувати свої функції;
  • рак печінки — злоякісне новоутворення, яке розвивається в органі;
  • жирова хвороба — стан, при якому орган накопичує надмірну кількість жиру.

Існує кілька способів, які дозволять підтримувати нормальну роботу органу та мінімізувати вплив негативних факторів.

Як підтримувати здоров’я печінки?

В першу чергу варто знизити рівень споживання алкогольних напоїв. Ви можете або значно обмежити їх кількість, або взагалі позбутися шкідливої звички. Не забувайте, що алкоголь дуже шкодить не лише печінці, але й інших органам.

Варто підтримувати своє здоров’я регулярною фізичною активністю, адже вона дозволяє знизити рівень холестерину та покращити обмін речовин в організмі. Задля того, щоб забезпечити достатній рівень гідратації, варто вживати достатню кількість води (але від газованих напоїв слід відмовитись).

Також печінці може допомогти здоровий спосіб життя. Це значить, що варто відмовитись від паління, максимально уникати стресових ситуацій, вживати вітаміни для підтримки функцій печінки. У цих біодобавках — повний комплекс корисних елементів для підтримки нормальної роботи.

Надмірна вага може сприяти розвитку жирової хвороби печінки. Тому варто уважно стежити за масою тіла, не забуваючи про щоденну фізичну активність. Щоб мінімізувати ризик захворювань, краще пройти вакцинацію проти гепатиту А та В.

Харчуємось правильно: як вберегти здоров’я печінки

Саме харчування має провідну роль у підтримці здоров’я печінки. Варто дотримуватись здорової дієти, яка сприяє нормальній роботі органу та запобігає розвитку різних печінкових захворювань.

Загалом варто обирати продукти, що мають низький вміст жирів. Саме жирна їжа надмірно завантажує печінку, що і стає причиною виникнення ускладнень в її роботі. Краще зробити основний акцент на м’ясі з низьким вмістом жирів, рибі, а також не забувати про овочі, злаки та бобові. В раціоні має бути висока кількість білків, тому не треба нехтувати їх вживанням.

Формуючи свій щоденний раціон, обирайте продукти, що містять вітаміни та мінерали. Тому важливо їсти достатню кількість фруктів та овочів, а в міжсезоння вживати спеціальні харчові добавки, що компенсують нестачу потрібних елементів.

Обов’язково слід додати до раціону рибу та вживати омега-3. Це дозволить знизити ризик розвитку цирозу, а також жирової хвороби печінки. Загалом раціон має бути різноманітним і добре збалансованим.

Варто за можливості уникати трансжирів. Вони містяться у фастфуді, швидких перекусах та вже готових продуктах. Тому варто завжди мати під рукою горішки, сухофрукти та інші корисні перекуси. Також заборонено вживати у великій кількості продукти, що містять цукор. Адже він може завантажувати печінку та збільшувати ризик розвитку цукрового діабету.

За наявності скарг на самопочуття краще звернутись до лікаря та пройти медобстеження. В жодному разі не варто займатись самолікуванням та призначати самостійно ліки.

Отже, для здорової печінки відмовтесь від всіх шкідливих звичок, обов’язково ведіть активний спосіб життя, правильно харчуйтеся та за можливості позбувайтесь факторів, що викликають стрес.

Leave a Reply

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *