У Батурині вшанують гетьмана Івана Мазепу

Історію власного народу треба знати, особливо в нинішній непростий час, коли Україна у кривавій боротьбі відстоює свою незалежність.

В українській історії є безліч славетних сторінок. Одна із них – доба Гетьманщини, де боротьбу за волю уособлює гетьман Іван Мазепа.

У Батурині вшанують гетьмана Івана Мазепу

На 20 березня припадає 284-та річниця від дня народження цього видатного українського гетьмана. У Батурині, який свого часу був гетьманською столицею, ця дата не мине непоміченою. Запланований культурно-просвітницький захід «Ми мазепинці», на якому для вихованців історичного гуртка, що діє при Національному історико-культурному заповіднику «Гетьманська столиця», відбудеться вагома подія – посвята в мазепинці.

«У нас є історичний гурток, що діє з 2015 року під назвою «Батуринський канцелярський курінь». За ці всі роки ми виросли з цієї назви і вирішили, що гурток має носити назву на честь гетьмана Івана Мазепи. На цьому заході відбудеться урочиста церемонія перейменування гуртка. І діти будуть гордо носити ім’я мазепинців. Загалом нині в гуртку займаються до дванадцяти діток, серед них найактивніших і найсвідоміших – вісім», – у коментарі для ЧЕЛАЙН зазначає Наталія Пільтяй, науковий співробітник відділу «Палац гетьмана Кирила Розумовського» Національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця» і керівник дитячого історичного гуртка.

.

Leave a Reply

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *