Олександр Ломако зустрівся з партнерами Чернігова, які допомагають з відбудовою

Після ракетного удару росії 19 серпня Чернігівською міською радою проведена робота із залучення партнерів та  міжнародних організацій для ліквідації наслідків чергового терористичног акту, здійсненого країною-агресоркою. Сьогодні, першого вересня, з цією метою у Чернігові працюють представники фонду «Партнерство за сильну Україну». В.о. міського голови Олександр Ломако провів зустріч зі старшим програмним директором Фонду Сімоном Вікерсом та директором компоненту раннього відновлення Джеймсом Феннелом. 

   

— Я хотів би вам подякувати, адже ці руйнування, які завданні місту, ліквідувати в тому об’ємі, який вже зроблений, було б неможливо без, в тому числі, і вашої допомоги. Бюджет міста обмежений, а, отже, і наші можливості. Без таких партнерів Чернігову було б складніше в цих умовах, ніж зараз. — сказав під час зустрічі в.о. міського голови Чернігова.

 

 

 

Цей Фонд зробив вагомий внесок у відновлення Чернігова, охопивши різні сфери, яким завдано пошкоджень та збитків внаслідок російсько-української війни. Зокрема, завдяки їх участі, вже зроблено, або в процесі:

  • вікна в міській лікарні №3, а також буде придбано інклюзивне обладнання;
  • КП «Чернігівводоканал» отримало генератор, потужністю 240 кВТ;
  • буде встановлено автоматизовану систему оповіщення на території всього міста.

Велику увагу цей Фонд приділяє закладам освіти Чернігова. Ще у квітні 2022 року відновлення роботи цієї сфери було серед пріоритетів міської влади, разом із приватним житлом та об’єктами критичної інфраструктури. Першочергово кошти з бюджету були спрямовані саме на ці потреби, а також під час зустрічей з міжнародними організаціями та партнерами, які хотіли допомогти місту, акцентувалася увага саме на відновленні цих сфер. 

Зокрема, фонд «Партнерство за сильну Україну» допоміг  із повною заміною вікон (не лише пошкоджених, але й старих) та систем опалення у: ДНЗ №30, 70, 68, ЗЗСО №7, 16. На загальну суму  майже 8,5 млн грн. Також очікується акт із заміни вікон у ДНЗ №68 на суму 1,7 млн грн.  

— Завдяки, в тому числі, і вашій допомозі сьогодні у Чернігові запрацювало в очному режимі 30 закладів освіти, де навчатиметься 23 тисячі дітей. Це вдвічі більше, ніж було 1-го вересня 2022 року, — подякував партнерам за таку плідну та результативну співпрацю Олександр Ломако. 

Під час зустрічі та обговорення допомоги, якої зараз потребує наше місто, в.о. міського голови звернувся до партнерів із проханням взяти в роботу ще кілька проєктів, які пришвидшать відновлення закладів освіти (наприклад, ремонт спортивної зали в школі №20) та облаштування в них укриттів. 

Крім того, представники фонду також розглядають можливість допомогти із відновленням будівлі Чернігівської міської ради, яка отримала пошкоджена внаслідок активних бойових дій у 2022 році та ракетного удару 19 серпня. Зокрема, є потреба у заміні 134 розибитих вікон та 47 дверей. 

— Ми не вважаємо за потрібне і пріоритетне, витрачати бюджетні кошти на ремонт цього приміщенні, в той час, коли багато будинків, шкіл, комунікацій ще не відновлено. Адже це наші першочергові завдання і статті витрат. Наскільки мені відомо, ви хочете підтримати місто, в тому числі, і з вирішенням цього питання, — зазначив Олександр Ломако. 

Представники фонду під час сьогоднішнього візиту оглянули в якому стані зараз знаходиться будівля міської ради, також вони зацікавлені допомогти відділу звернень громадян ЧМР, приміщення якого отримало пошкодження 19 серпня 2023 року. Ці будівлі є важливими для подальшого забезпечення функціонування міста та прийому чернігівців. Крім того, представники фонду зібрали й інші пропозиції, які вивчатимуть та прийматимуть рішення з чим вони ще можуть допомогти Чернігову. 

Олександр Ломако зустрівся з партнерами Чернігова, які допомагають з відбудовою

Олександр Ломако зустрівся з партнерами Чернігова, які допомагають з відбудовою

Представники фонду «Партнерство за сильну Україну» 

Пресслужба Чернігівської міської ради