З листопада люди, які втратили своє житло внаслідок активних бойових дій та внутрішньо переміщені особи, почнуть заселятися в квартири модульного містечко на вул. Володимира Дрозда. 26 жовтня у Чернігівській міській раді з претендентами на це житло, провели зустріч стосовно розселення, а сьогодні, 27 жовтня на засіданні виконавчого комітету погоджені важливі рішення: майно містечка взято на баланс фонду комунального майна, а також погоджено тариф на послуги управління будинками.
— Це результат ефективної міжнародної співпраці міста Чернігова з партнерами. Ми вдячні Товаристу Червоного Хреста за таку суттєву допомогу. Більше 240 людей отримають нове, якісне, повноцінне житло з якого вони зможуть переїхати після того, як отримають повноцінну компенсацію за державними програмами і відбудують власне житло, — сказав під час засідання виконкому в.о. міського голови Олександр Ломако.
Олександр Ломако також висловив слова вдячності на адресу міського голови Чернігова Владислава Атрошенка, завдяки якому у свій час ця співпраця була налагоджена, і заступнику міського голови Віктору Геращенку, який координував реалізацію проєкту.
На території модульного містечка на вул. Володимира Дрозда знаходиться сім двоповерхових будинків, у яких розміщено 112 одно- та двокімнатних квартир. Всі умебльовані та забезпечені побутовою технікою. Ця частина робіт повністю профінансована Товаристом Червоного Хреста. А от підготовчі роботи, фундаментні, підведення всіх комунікацій, благоустрій, взяла на себе Чернігівська міська рада.
Модульні будинки будуть на балансі фонду комунального майна Чернігівської міської ради, відповідне рішення погоджено на виконкомі 27 жовтня.
— Ми розглядаємо варіант, що після того як це тимчасове житло втратить свою актуальність для тих, хто втратив власне та внутрішньо переміщених осіб, заселяти туди працівників комунальної сфери міста: освіти, медицини, ЖКГ. Тобто людей, які не матимуть власного житла, але працюватимуть на благо міста, — повідомив в.о. міського голови.
Відповідно до ще одного рішення виконкому, надавачем послуг із утримання вказаних будинків, визначене КП «ЖЕК-13» Чернігівської міської ради.
— Визначено тариф, який на сьогодні склав 17,65 грн, з яких 10 грн — за електроенергію. Це мінімальний тариф, який ми можемо запропонувати, — пояснив директор «ЖЕК-13» Віталій Красовський. — Орієнтовна ціна за однокімнатну квартиру — 512 грн, двокімнатна — 688.
Під час розрахунку цього тарифу в частині вартості електричної енергії для освітлення та опалення місць загального користування, розрахунки здійснені, виходячи з проєктних показників потужностей приладів, які встановлені у цих будинках.
Абсолютне все містечко працює на електроенергії, в тому числі, і обігрівається. Модульні будинки оснащені електричними обігрівачами для опалення в осінньо-зимовий період, у тому числі, місць загального користування. Розрахунок електроенергії для кожної квартири здійснюватиметься за лічильником і мешканці сплачуватимуть за це самостійно, а от розрахунок за обігрів місць загального користування включений в тариф утримання будинку.
Напередодні, 26 жовтня, у Чернігівській міській раді провели зустріч зі всіма претендентами на отримання ордерів на ці помешкання. Після спілкування люди виявили бажання виїхати на місце і подивитися на запропоноване їм житло, а вже після визначитися, чи підходить їм і вони готові заселятися.
Загалом на сьогодні на обліку громадян, які потребують житла для тимчасового проживання, перебуває 293 сім’ї, з яких 131 сім’я має право на заселення до тимчасового житла за зазначеною адресою. Відділом квартирного обліку та приватизації житлового фонду Чернігівської міської ради був опрацьований список осіб, які відповідно до визначених Постановою соціальних категорій незахищених верств населення потребують цього житла. Пріоритетність надання житлових приміщень визначалася за кількістю балів, що набере внутрішньо переміщена особа або сім’я, за передбаченою Порядком системою нарахування балів.
Пресслужба Чернігівської міської ради
Фото модульного містечка зі сторінки у Facebook Регіни Гусак