За інформацією: Суспільне Чернігів.
Артем Ярошенко. ФОТО: Суспільне Чернігів»У порівнянні з попереднім тижнем на гострі респіраторні інфекції йде зниження на 5%, а до епідемічного порогу це мінус 31%. Щодо коронавірусної хвороби, то за минулий тиждень захворіло 192 людини, це нижче позаминулого тижня на 12,5%. Це характерно для цієї пори, для нашого регіону. Якщо ми спостерігаємо в Києві наразі підйом, то він прийде до нас в область приблизно тижні за два-два з половиною», — каже Ярошенко.
За словами Ярошенка, загалом зниження захворюваності в області пов’язують з періодом новорічних свят.
Пацієнт в очікуванні на прийом у лікаря. ФОТО: Суспільне Чернігів»Звертається менше люди, це по-перше. По-друге, деякі організації, ми знаємо, в них є новорічні канікули, то люди, можна сказати, перебувають на певній ізоляції вдома від колективу і якщо розповсюдження в колективі йде дуже швидко, то в домашніх умовах цей епідемічний процес дещо сповільнюється. Плюс на зимових канікулах є діти й ті інфекції, які могли також принести дітлахи з навчальних закладів і заразити дорослих, це зараження не відбувається».
Як розповів сімейний лікар з Чернігова Олександр Зленко, від початку 2024 року до нього звернулося до 20 пацієнтів з симптомами ГРВІ різного ступеня тяжкості та вираженості.
Олександр Зленко. ФОТО: Суспільне Чернігів»Дуже багато пацієнтів не працюють або працюють віддалено, через онлайн, і лікарняні не потрібні в більшості випадків, тому лікуємося, як правило, теплою речовиною, парацетамолом. Якщо тривалість симптомів або вираженість стає більшою з плином часу, тоді пацієнти вже звертаються. А в перший день, як правило, звертаються ті пацієнти, яким потрібно лікарняний, ну і ті, які мають підвищений рівень тривожності, а що це в мене, чи нема в мене пневмонії з першого дня».
За його словами, загалом пацієнти звертаються із сезонними захворюваннями. Це аденовірусна інфекція, риновіруси, парагрип та грип. Також він спостерігає таке явище як імунний борг. За його словами, це характерно для періоду після пандемій.
«Ми не хворіли три роки на звичайні вірусні інфекції, які там літали в повітрі до початку епідемії. Відірвані від школи, від садочка діти. На робочих місцях сиділи в масках, тобто ми не обмінювалися інфекцією. Поріг антитіл зменшився до різних інфекцій. І зараз ми хворіємо. Частіше можемо, виходячи з однієї інфекції, захворіти на іншу. Можемо, не виходячи з однієї інфекції, захворіти іншою. Можемо дві-три з разу, тобто імунна система працює мультинаправлено».