Укриття з’явилися біля школи №6 у Новомосковську. Увагу на це звернув військовий та батько дітей, які навчаються у цій школі. Чоловік вважає, що ці сховища не відповідають нормам, адже знаходяться на поверхні та не замасковані під цивільний ландшафт.
Прошу звернути увагу громадськості на недоцільність розташування в такому вигляді бомбосховищ для моїх дітей. Сховища повинні бути закопані в землю на глибину 3.5-4 м. Зверху вони ще додатково шар бетону, мають бути замасковані під цивільний ландшафт. А в такому вигляді вони являються потенціальною мішенню для вилучення. Двері у сховища мають бути не з металу товщиною 1.5 мм, а мінімум 10 мм і залиті бетоном. Сходи у сховище мають бути не драбини, а стаціонарні бетонні сходи. Виходів і входів у сховище має бути декілька, – пише чоловік спільноті “Підслухано. Новомосковськ”.
Укриття розкритикували й інші містяни, чиї діти ходять до цієї школи. Люди кажуть, що сховище більше схоже на “сарай”, а в школі буде безпечніше.
Водночас думку містянина розділяють не всі. Новомосковці звертають увагу на те, що це не бомбосховище, а найпростіше укриття, яке не може захистити від прямого попадання, а зроблене, щоб люди могли хоч десь сховатися від уламків. Плюс, схожі конструкції стоять і в інших містах України, де добре виконують свою функцію.
По всій Україні їх встановлюють – скрізь годиться, а у нас не годиться? До речі, одна з вимог Міністерства освіти і науки – доступ в укриття дітей з інвалідністю. Чим їх у погріб опускати? І хто це має робити? Хіба що батьки, – пишуть новомосковці.
Під дописом з’явився коментар представників міської влади Новомосковська. Зокрема, “Відділ НС, ЦЗН та ОМР виконавчого комітету Новомосковської міської ради” пояснив, що укриття ще не завершене та його обладнають відповідно до затверджених урядом вимог.
Конструкції буде обладнано відповідно до вимог чинного законодавства. Вони у процесі будівництва і поки мають 2 виходи. “ДСНС після закінчення робіт буде проводити обстеження щодо визначення даних об’єктів як придатних до включення до фонду захисних споруд. Ці укриття будуть обладнані всім необхідним для перебування під час повітряної тривоги”, – зазначили у Відділі.
Якщо Ви проживаєте в місті, то повинні знати особливості місцевості, навесні у нас було затоплено мікрорайони міста, у нас грунтові води, технічно немає можливості закопувати укриття під землю. Також наголошую, за згідно ДБН модульні конструкції можуть бути наземними, як в нашому місті, – йдеться у повідомленні.