Поліцейські застерігає громадян від шахрайської схеми «Друг просить у борг». Якщо вам надходить повідомлення, або дзвінок від знайомого чи друга «Привіт! Позич, будь ласка, гроші» — перш ніж допомогти, переконайтеся, що це не шахрай, який видає себе за вашого товариша.
До поліції продовжують надходити заяви від громадян, які стали жертвами шахрайської схеми «Друг просить у борг» в месенджері «Телеграм». Про це повідомляють у поліції Чернігівської області.
Поліція наполегливо рекомендує громадянам перевіряти інформацію з проханнями про допомогу, яка може надходити з невідомих номерів, або ж в особисті повідомлення з аккаунтів ваших знайомих. Найперше, що варто зробити, це перетелефонувати другу. За номером, який ви точно знаєте, а не за тим, що вказаний на сторінці в соцмережах. Бо якщо шахрай зламав сторінку, то міг змінити номер телефону в профілях соцмереж.
Поліція наполегливо рекомендує передусім налаштувати конфіденційність облікового запису в «Телеграмі». Для цього увійдіть в розділ «Приватність і безпека» або «Конфіденційність» та змінюйте наступні налаштування:
Номер телефону → Хто може бачити номер телефону – Ніхто
Номер телефону → Хто може знайти за номером – Мої контакти
Остання активність → Хто може бачити час моєї останньої активності – Ніхто
Фотографії профілю → Хто може бачити фото та відео мого профілю – Мої контакти
Дзвінки → Хто може мені телефонувати – Мої контакти (або Ніхто, якщо хочете).
Дзвінки → Peer-to-peer – Мої контакти (або Ніхто, якщо ви волієте не повідомляти свою IP-адресу абонентам, що викликають).
Пересилання повідомлень → Хто може додавати посилання на мій обліковий запис під час надсилання моїх повідомлень – Мої контакти.
Налаштуйте захист облікового запису.
Встановіть пароль для розблокування входу в Telegram
Увімкніть Автоблокування Телеграм на одну хвилину чи 5 хвилин
Увімкніть двофакторну автентифікацію для свого облікового запису
Для безпеки ІР-адреси використовуй сервіси VPN.
Щоб убезпечитися від шахраїв слід встановити складні паролі для кожного облікового запису, а також обов’язково налаштувати двофакторну автентифікацію.
Якщо вам надходять підозрілі дзвінки чи повідомлення від невідомих осіб — телефонуйте «102»!
Будьте пильними та не дайте шахраям жодного шансу вас ошукати!
–