Маріуполь та його героїчні захисники навіки стали символом українського героїзму та відчайдушного спротиву агресії російської федерації. Битва за Маріуполь тривала 86 днів і ночей, в тому числі 82 дні – в повному оточенні і тільки після отримання відповідного наказу захисники міста-героя були змушені скласти зброю – коли боєприпасів для опору та шансів на порятунок майже не залишилося. Мужні захисники міста з честю виконали свій військовий обов’язок та дозволили українським збройним силам зміцнити оборону на всіх рубежах. Битва за Маріуполь ще раз підтвердила, що українці готові битися за свою свободу та незалежність до кінця і поки тривала оборона міста і новини Маріуполя були невтішними, підрозділи ЗСУ, Національної Гвардії та тероборони розгромили окупантів на теренах Київщини, Сумщини та Чернігівщини та деокупували значну частину захопленої ворогом території.
Звільнення захисників Маріуполя з полону – першочергове завдання влади
Військовий гарнізон міста Маріуполь був змушений виконати наказ, який в силу об’єктивних обставин віддало вище українське військове та політичне керівництво задля збереження життя захисників та захисниць Азовсталі. Захисники міста припинили збройний спротив тільки тоді, коли закінчилися набої та вкрай мізерні запаси їжі та води, а медикаментів для порятунку хворих та поранених не було взагалі.
За повідомленням української влади до полону рашистів 20 травня 2022 потрапили понад 2,5 тисячі мужніх захисників Маріуполя, в тому числі близько 700 військових легендарного полку «Азов». З того часу обов’язком влади, державних та громадських інституцій стало питання визволення всіх захисників міста з російського полону.
Частину завдання на сьогодні вдалося виконати, з полону звільнено:
- легендарну «Пташку» — Катерину Поліщук та медика Мар’яну Мамонову, яка на час звільнення очікувала народження дитини;
- керівників оборони – командира полку «Азов» Дениса Прокопенка («Редіса»), Сергія Волинського («Волину») та Святослава Паламара («Калину»), які за сприяння турецької влади вже повернулися в Україну та приступили до виконання своїх професійних обов’язків;
- трьох іноземців, засуджених до вищої міри покарання судовими органами самопроголошеної «днр» (їх звільненню посприяли посередники із Саудівської Аравії).
Серед звільнених з російського полону 215 українців в обмін на кума путіна також було багато захисників Маріуполя, проте процес звільнення всіх полонений ще далекий до остаточного завершення.
Маріуполь нескорений і продовжує боротьбу
Окупований рашистами Маріуполь не скорився російському агресору та продовжує боротьбу за своє звільнення про що свідчать свіжі новини з цієї теми від Укрінформ. Місцеві партизани, як повідомляє Укрінформ «передають привіт» російським окупантам у вигляді патріотичних написів та образливих фраз на адресу російського диктатора.
Зовсім нещодавно, вночі 24 вересня 2023 року на вулицях міста впродовж 15-ти хвилин звучав гімн України, що ще раз підтверджує – місто бореться, Маріуполь чекає на звільнення.