От Марсианских ландшафтов к густым лесам: дно Каховского водохранилища зарастает зеленью (Фото)

chastyna richyshha shho znahodytsya na terytoriyi npp kamyanska sich

Місце, яке ще нещодавно було осушне внаслідок підриву дамби окупантами, сьогодні поступово перетворюється на зелений гай. Оголені простори Каховського водосховища почали вкриватися густою рослинністю, яка сьогодні вже сягає декількох метрів заввишки. Як нині виглядає дно водосховища, яке ще нещодавно нагадувало пустинні марсіанські простори, – розповість сайт «Наше Місто».

Після нещодавнього екоциду, який виник внаслідок підриву дамби, дно Каховського водосховища все активніше почало вкриватися густим зеленим килимом. Це заперечує усі припущення про те, що на місці колись активного водного життя будуть пустелі та пилові бурі. Таке явище стало прикладом природного відродження та відновлення екосистеми великого водного об’єкта.

Наразі тут формується нова унікальна флора, яка ще пів року тому не давала ніяких надій на оновлення зруйнованого екологічного механізму.

У документальному фільмі ТСН «Побачити дно» було показано, що першими почали зеленіти ділянки попід берегом. 23 липня, через півтора місяця після підриву, неподалік селища Мар’янського можна було побачити, як почали засіюватися бур’яни і паростки дерев.

«Це сама натуральна амброзія. Поки що росте бур’ян, який є невибагливим. А з часом, бог його знає, скільки треба часу для того, щоб тут ґрунт відродився», – заявляє сільський голова Віктор Недря.

Аби не дати шансів амброзії захопити усю територію водосховища, у Національному парку Кам’янське вирішили допомогти природі та засіяти мул притаманними цьому краю місцевими рослинами.

Проте ці паростки ніколи не зможуть стати тим знищеним колись Великим лугом, який раніше був символом справжнього запорізького козацтва. Після заповнення унікальної місцини водою зникли столітні дуби та верби разом із чисельними селами та хуторами з багатовіковою історією.

Поделиться: