27 липня 2023 року набув чинності Закон «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії», який визначив правові засади засудження російської імперської політики в Україні, заборони пропаганди її символіки та встановив порядок ліквідації символіки російської імперської політики.
У зв’язку зі змінами у чинному законодавстві та перерозподілом повноважень між гілками влади, а також з метою фінансового забезпечення задач визначених цим Законом, виникла потреба в актуалізації заходів «Міської цільової програми з охорони та збереження пам’яток культурної спадщини м. Чернігова на 2022-2026 роки». Відповідні зміни та доповненні погоджені на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 17 серпня.
Відповідно до норм Закону у місцевих рад є шість місяців, щоб вилучити з публічного простору назви та пам’ятники, присвячені російським імперським діячам та географічним об’єктам країни-агресора.
Формування відповідних переліків пам’ятників, пам’ятних знаків та інших об’єктів культурної спадщини здійснюватиметься на підставі моніторингу та рекомендацій профільної Робочої групи, а також на підставі відповідних рішень виконавчого комітету міськради.
— Візьміть час для формування комісії, залучіть до її складу максимальну кількість громадськості. Треба розсудливо до цього підійти і проявити мудрість в цьому питанні, — зауважив під час розгляду цього питання в.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако.
Тобто, на виконання статей 5 та 8 вищезгаданого Закону України Чернігівська міська рада протягом шести місяців з дати набуття ним чинності має забезпечити демонтаж (перенесення) заборонених об`єктів, що потребує доповнення відповідної міської Програми заходами та передбаченням додаткового фінансування за рахунок коштів міського бюджету. Прогнозована вартість заходів у 2023 році — 504 тис. грн та у 2024 році — трохи більше одного мільйона гривень
Пресслужба Чернігівської міської ради
Головне фото з мережі Інтернет