Ракетний удар по Чернігову. Відбулося засідання оперативного штабу з ліквідації наслідків

xraketnij udar po chernigovu vidbulosja zasidannja operativnogo shtabu z likvidaciyi naslidkiv 294e8a7.jpg.pagespeed.ic .yn8sxoz0u

Сьогодні, 20 серпня, відбулося засідання оперативного штабу із ліквідації наслідків ракетного удару, здійсненого рф 19 серпня — в цей день російська балістична ракета влучила в будівлю Чернігівського обласного музично-драматичного театру ім. Т. Г. Шевченка. Загинуло семеро осіб, 156 отримали поранення. 

Нарада відбулася під головуванням в.о. міського голови Чернігова Олександра Ломако. Участь в ній взяли керівники управлінь та комунальних підприємств міськради. Перш, ніж заслухати доповіді про стан справ станом на 12:00, присутні вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання. 

Стосовно ліквідації наслідків ракетного удару, то в лічені хвилини після ракетного удару, в тому числі, представники місцевого самоврядування були на місці трагедії та надавали всю потрібну допомогу. 

— Усі служби цивільного захисту вчора спрацювали оперативно. Сьогодні ми перейшли у фазу стабілізації. Працюємо над вивченням потреб людей, — доповів під час засідання начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення ЧМР Олег Шамрук. 

 

Внаслідок ракетного удару постраждало 163 особи, такі дані були озвучені під час засідання станом на 12:00 20 серпня. Семеро людей, серед них одна дитина, загинули. 156 отримали поранення. Зараз у лікарнях міста отримує стаціонарну медичну допомогу 41 особа, п’ятеро пацієнтів знаходяться  в тяжкому стані. Про це повідомив гендиректор міської лікарні №2 Владислав Кухар. 

Ракетний удар по Чернігову. Відбулося засідання оперативного штабу з ліквідації наслідків

 

— На вчорашній день всі медпрацівники були на своїх робочих місцях, надавали медичну допомогу швидко і в повному обсязі. Ми справилися з цим навантаженням.  На сьогодні ми забезпечені препаратами крові в повному обсязі, все інше також в наявності. Потреб немає, — доповів Владислав Кухар. 

 

 

Усі заходи вчора, в першу чергу, були спрямовані на допомогу постраждалим. Також вже розпочато обстеження пошкодженого приватного житла. Як доповів під час засідання заступник міського голови Олександр Атрощенка, зараз зафіксовано п’ять будинків, де пошкоджено дахи, які потребують капітального відновлення.Ці роботи будуть профінансовані з міського бюджету, йшлося під час засідання. 

Допомогти власникам пошкоджених осель готова низка українських та міжнародних організацій, про це повідомив в.о. міського голови Олександр Ломако. 

Ракетний удар по Чернігову. Відбулося засідання оперативного штабу з ліквідації наслідків

   

—   Ми зробимо у сховищі одного із закладів єдиний центр, куди зможуть звернутися постраждалі чернігівці і отримати від цих організацій допомогу.  Де він буде та його графік роботи — цю інформацію ми донесемо до постраждалих, не роблячи публічних оголошень. Організації готові допомагати коштами та будівельними матеріалами, — повідомив Ломако. 

   

Також нагадуємо, що продовжують діяти міські програми, розроблені Чернігівською міською радою з метою підтримки постраждалих. Ними можуть скористатися і власники пошкоджених осель 19 серпня. 

  • Програма надання одноразової матеріальної допомоги мешканцям багатоповерхової забудови міста Чернігова, житло яких було зруйновано (пошкоджено) внаслідок російської військової агресії
  • Програми часткової компенсації видатків мешканцям міста Чернігова, понесених на відновлення знищених та пошкоджених вікон у багатоквартирних житлових будинках внаслідок російської військової агресії

Серед пошкоджених об’єктів відразу кілька закладів освіти. Два дитсадка будуть відновлені власними силами в найкротший термін. 

А от школа №3 не зможе розпочати навчальний рік в очному форматі. Внаслідок ракетного удару в будівлі покшодежно 93 вікна, 15 дверей, до 300 кв.м. стелі, а також спортивна зала, кабінети. 

Ракетний удар по Чернігову. Відбулося засідання оперативного штабу з ліквідації наслідків

Світлина: Олена Яковчук, школа №3 

Олександо Ломако повідомив, що відбудова закладів освіти є пріоритетом, тому необхідні кошти будуть виділені  з міського бюджету. 

—  Це велика школа і треба максимально швидко все зробити, щоб ми якомога раніше запустили навчальний процес, — зазначив в.о. міського голови. 

Ракетний удар по Чернігову. Відбулося засідання оперативного штабу з ліквідації наслідків

У центральній частині міста з вчорашнього вечора, як тільки було отримано дозвіл від ДСНС та правоохоронців, комунальники почали прибирати дороги, тротуари, зелені зони, ліквідовуючи наслідки надзвичайної події. Сьогодні ця робота продовжується. 

— Спочатку прибрали територію та що віддалена від епіцентру вибуху і далі рухаємось ближче до театру. Коли нам дадуть доступ, то приберемо і там,  —  зазначив заступник начальника управління ЖКГ Євгеній Дейнеко. 

Пошкоджену тролейбусну мережу відновили ще вчора, транспорт курсує у звичайному режимі, постраждала одна машину — вибито вікна. 

Пресслужба Чернігівської міської ради