Захворювання на дифтерію викликає ускладнення, які можуть призвести до смерті людини. Інфікуватися дифтерією можна під час контакту з хворою людиною або носієм бактерії, через предмети побуту, яким користувався хворим. Єдиним надійним захистом від захворювання є вакцинація, яка захищає організм людини від тяжкого перебігу хворобу.
Про це повідомляють у Чернігівському обласному центрі контролю та профілактики хвороб МОЗ України.
Як розпізнати дифтерію?
З моменту потрапляння збудника дифтерії в організм людини до появи перших ознак хвороби проходить від 3 до 10 днів. Як правило, перші симптому захворювання проявляються поступово у вигляді:
– болю у горлі, особливо під час ковтання;
– підвищеної температури тіла;
– слабкості;
– нальоту на мигдалинах сірого кольору;
– осиплістю голосу;
– збільшення шийних і підщелепних лімфатичних вузлів.
Приблизно через тиждень легка форма дифтерії, яка зазвичай буває лише у вакцинованих осіб, завершується видужанням хворого. Якщо у людини немає щеплень, хвороба може перейти у тяжку токсичну форму, яка є небезпечною для життя.
Для тяжкої форми дифтерії характерні наступні симптоми:
– підвищення температури тіла до 39,5-41 ᵒС;
– сильний головний біль;
– сонливість, слабкість;
– блідість шкіри;
– сухість у роті;
– багаторазове блювання;
– біль у животі;
– різко виражений набряк мигдалин;
– значне збільшення шийних лімфатичних вузлів, болючі при пальпації.
Якщо ви помітили у себе або у свої близьких симптоми захворювання, зверніться до сімейного лікаря. Усі хворі на дифтерію, незалежно від її клінічної форми і ступеня тяжкості, підлягають невідкладній обов’язковій госпіталізації до інфекційного стаціонару.
–