У 2023 році в Прилуках освоїли 18% з виділених з міського бюджету на капітальні видатки 70 мільйонів гривень

48851856f278b725e6c6839470012d5a

За інформацією: Суспільне Чернігів.

ФОТО: Суспільне Чернігів

За півтора місяця до закінчення 2023 року у Прилуках розпорядники найбільших сум із міського бюджету встигли освоїти 12,5 мільйонів гривень, або ж 18% з виділених на капітальні видатки 70 мільйонів. Гроші вони отримали на придбання обладнання, техніки, виготовлення проєктно-кошторисних документацій, капітальні та поточні ремонти. Суспільне дізнавалося скільки коштів вдалося освоїти в різних галузях, а скільки з них все ж повернулися до міського бюджету для зміни цільового призначення у новому році.

Нагадаємо, що розподілили ці кошти 4 листопада 2023 року на 46-й позачерговій сесії Прилуцької міськради депутати. Як розповіла Суспільному начальниця фінансового управління Олена Ворона, ці кошти назбиралися за час відсутності чинного бюджету коштом перевиконання дохідної частини. Тоді найбільшу суму – 40 мільйонів гривень зарезервували на будівництво захисних споруд, на ремонт та обладнання вже діючих додали ще 3,8 мільйона, на ремонти та поповнення матеріальної бази у закладах медицини виділили 11,5 мільйонів, на благоустрій та комунальний автопарк – 8,9 мільйона, на потреби закладів освіти – п’ять мільйонів.

Ремонт та будівництво захисних споруд – 44 мільйони гривень

Профільний заступник міського голови Сергій Чміль розповів, що станом на 20 грудня, міська рада уклала договори з двома підрядниками – на виготовлення проєктно-кошторисної документації та ремонт чотирьох захисних споруд. Так із 2,7 мільйона, які на це виділялися, використали лише 932 тисячі гривень. Повернуться до бюджету і 40 мільйонів, які зарезервували на будівництво захисних споруд. Встигли у міській раді придбати лавки в укриття на суму 300 тисяч та оформити техпаспорти за 90 тисяч гривень. Загалом із 44 мільйонів використали 1,3 мільйона або ж 3%.

Матеріальна база та ремонту у закладах медицини – 11,5 мільйонів гривень

На запит Суспільного у Прилуцькій центральній міській лікарні відповіли, що станом на 11 грудня, повною мірою освоїли 57 тисяч гривень на придбання експрес-тестів для виявлення поліцейськими фактів керування авто в стані наркотичного сп’яніння.

У Прилуцькій міській лікарні роботи з поточного ремонту операційної урологічного відділення, з реконструкції системи киснепостачання неврологічного відділення, розробка двох проєктів, згідно з листом, перебувають на завершальному етапі.

Капітальний ремонт одного із приміщень для обладнання там комп’ютерного томографа на суму один мільйон 370 тисяч гривень «підрядник не може повною мірою завершити до моменту надходження такого обладнання». Як повідомили у листі, завершення ремонту очікується на січень 2024 року. Невикористаними у закладі назвали 5,3 мільйона гривень, які виділили на реконструкцію системи киснепостачання у хірургічному комплексі. Як зазначили у листі-відповіді, підрядник повідомив про розірвання укладеного договору, беручи до уваги дату виділення коштів, затримку постачання матеріалів. Загалом із восьми мільйонів 200 тисяч бюджетних коштів тут встигли використати до трьох мільйонів або 36 %.

Щодо Прилуцької дитячої лікарні, яка отримала із бюджету три мільйони 300 тисяч на облаштування приміщення для рентгенкабінету, то як повідомила в.о директорки Олеся Цибенко, на кінець року заклад встиг розробити проєктно-кошторисну документацію (ПКД) на суму 300 тисяч гривень. З її слів, 2 грудня на останній минулого року сесії депутати перенесли два мільйони 200 тисяч на фактичне виконання робіт у новому році та додали на два мільйони 100 тисяч гривень на облаштування евакуаційного виходу.

Матеріальна база та ПКД для захисних споруд в закладах освіти – п’ять мільйонів гривень

На запит Суспільного в управлінні освіти повідомили про виготовлення ПКД на будівництво трьох захисних споруд – ДЮСШ, ліцеях №2 та №14 на загальну суму 900 тисяч гривень (заклали ж на ці потреби 1,3 мільйона гривень). Дані порівнювали на основі інформації, яку Суспільному надала начальниця міського фінансового управління Олена Ворона.

Також у листі-відповіді звітують про стадії «виконаних послуг» на суму 200 тисяч гривень в гімназії №10 – поточний ремонт та встановлення генераторів в укриття. З 1,2 мільйона, які заклали на виконання пожежних приписів, тут використали в межах 300 тисяч гривень. У Центрі творчості дітей та юнацтва виконали робіт на 150 тисяч з 600, а у ДЮСШ – на 247 тисяч гривень з одного мільйона. Загалом із п’яти мільйонів, які отримали в освітній галузі, використали 1,6 мільйона гривень або 32%.

На благоустрій та придбання комунальної техніки – 8,9 мільйона

Як розповів Суспільному начальник управління житлово-комунального господарства Олег Созінов, із п’яти мільйонів, які виділили на поточний ремонт вулично-шляхової мережі, до першого снігу встигли використати близько трьох мільйонів, або ж 70%.

Руслан Ніязов, який очолює КП «Послуга» повідомив, що сміттєвоз, на який із бюджету виділили 3,9 мільйона гривень, придбали на початку грудня 2023 року.

Також до 2,5 мільйона гривень виділяли для роботи закладів культури, міської ради, соцзахисту та матеріальної допомоги населенню.