За інформацією: Суспільне Чернігів.
ФОТО: Суспільне Чернігів
У Чернігові вихованцям школи олімпійського резерву з лижного спорту 26 грудня подарували 10 лазерних гвинтівок. Комплекти, до яких, окрім гвинтівок, входять установки та килимки, передала Міжнародна федерація біатлону.
Про це Суспільному розповіла голова Національного олімпійського комітету України в області Ніна Лемеш. За її словами, один комплект коштує 4,5 тисячі євро. Лазерні гвинтівки переважно будуть використовувати спортсмени-початківці.
«Ще влітку Чернігівська обласна федерація біатлону спільно із тренерами, спільно із нашими вихованцями, які вже закінчили спортивну кар’єру, налагодили контакти із Міжнародною федерацією біатлону. І було запропоновано взяти участь у програмі IBU – «Біатлон для всіх» вона називається. Ця програма дає можливість отримати спортивне обладнання».
Ніна Лемеш. ФОТО: Суспільне Чернігів
Костянтину Котенку 14 років. За три роки тренувань лазерну гвинтівку також тримає вперше. Говорить, що із неї стріляти легше, ніж із вогнепальної зброї.
«Швидше пристосовуєшся до такої зброї, якщо вперше з неї стріляєш».
Костянтину Котенку. ФОТО: Суспільне Чернігів
За словами Костянтина, кілька днів тому вони повернулися із Львівської області, де були на тренувальних зборах. Саме там юні спортсмени мають змогу потримати в руках гвинтівки.
Наразі у Чернігові такої можливості немає, каже тренерка Жанна Зоц. У березні 2022 року росіяни розбомбили лижну базу, на якій зазвичай тренувалися біатлоністи.
«У нас немає ні стрільбища, воно то є – тільки одна назва, у нас немає установок, у нас немає приміщення, де б ми могли працювати. У нас немає умов для лижеролерної траси для того, щоб діти могли підготуватися навіть до рівня Чемпіонату України. Тут на сьогоднішній день умови тільки для початкової підготовки. Щоб діти прийшли, стали на лижі, щось змогли навчитися – елементарних технічних навичок. І зі стрільбою теж саме, зброю зберігати немає де».
Жанна Зоц. ФОТО: Суспільне Чернігів
Лазерні гвинтівки, говорить Жанна Зоц, не потребують спеціальних умов зберігання. Їх до Чернігова передала Міжнародна федерація біатлону. Тренерка пояснює: вони є безпечними для дітей. Крім того, завдяки спеціальному приладу спортсмен може одразу оцінити точність і напрямок свого пострілу.
«Якщо ти працюєш із нашою гвинтівкою, ти тільки бачиш результат на установку, коли дивишся, – чи влучив, чи ні. Як ти цей постріл зробив і куди він полетів, ти не бачиш».
На думку тренерки, такий прилад допоможе працювати над своїми помилками і виправляти їх.