У Дніпрі та області стрімко зростає захворюваність на ГРВІ

За минулий тиждень кількість хворих на ГРВІ зросла на 21%.

Новости Днепра про У Дніпрі та області стрімко зростає захворюваність на ГРВІ


Згідно з даними епідеміологічного моніторингу, який здійснювався ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ» протягом звітного тижня з 06.10 по 12.10, стан епідемічної ситуації серед населення Дніпропетровської області наступний:

Спалахи інфекційних хвороб в Дніпропетровській області не зареєстровані. Показники інфекційної захворюваності відповідають сезонним рівням та не перевищують середньобагаторічні показники.

Захворюваність на гострі кишкові інфекції (ГКІ) по області знизилась на 14,1%  у порівнянні з попереднім тижнем поточного року та не перевищує середньобагаторічні показники. Всього за попередніми діагнозами зареєстровано 122 випадки захворювання, інтенсивний показник 3,9 на 100 тисяч населення. Питома вага дітей до 17 років в загальній структурі захворілих на гострі кишкові інфекції складає 63,9%.

Протягом тижня захворюваність на вірусні гепатити по області поодинока. Зареєстровано 3 випадки (інтенсивний показник 0,1 на 100 тисяч населення) проти 1 випадку (інтенсивний показник 0,03 на 100 тисяч населення) на попередньому тижні. За аналогічний тиждень 2022 року зареєстровано 2 випадки (інтенсивний показник 0,06 на 100 тисяч населення).

Захворюваність на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ) знаходиться на сезонному рівні. Зареєстровано 9677 випадків (інтенсивний показник на 100 тисяч населення 312,9), що на 21% більше попереднього тижня. Питома вага дітей до 17 років – 46%. До закладів охорони здоров’я госпіталізовано 313 хворих, у т.ч. 194 дитини.

На звітному тижні зареєстровано 5 осередків сказу серед тварин. В зоні ризику перебуває 26 дорослих осіб та 3 дітей, лікарями-рабіологами призначено лікувально-профілактичну  імунізацію. Фахівцями  ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ» сумісно з представниками охорони здоров’я та ветеринарної медицини проведені організовані протиепідемічні та протиепізоотичні заходи. Ситуація залишається на контролі.